Ahmet Haşimi Baltacı kimdir, Ahmet Haşimi Baltacı kaç yaşında?

06.11.2021
163
Ahmet Haşimi Baltacı kimdir, Ahmet Haşimi Baltacı kaç yaşında?

Ahmet Haşimi Baltacı kimdir, biyografi bölümünde Ahmet Haşimi Baltacı biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ahmet Haşimi Baltacı kaç yaşında?, Ahmet Haşimi Baltacı memleketi neresi, Ahmet Haşimi Baltacı facebook, Ahmet Haşimi Baltacı nereli, Ahmet Haşimi Baltacı instagram, Ahmet Haşimi Baltacı ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ahmet Haşimi Baltacı kimdir? başlığımızın detayları..

Ahmet Haşimi Baltacı Kimdir – Ahmet Haşimi Baltacı Biyografi

1965 senesinde Trabzon’da dünyaya gözlerini açan  Ahmet Haşimi Baltacı, 1969 senesinden bu yana Arnavutköy’de yaşamını ilerleten Baltacı, ilköğreniminin sonrasında, 1983 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’ndeki eğitiminden sonra, 1989 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü’nden mezun oldu. 

Çeşitli konularda kurs ve seminerlere katılan Ahmet Haşim Baltacı, iş yaşamında; mühendislik, tekstil, gıda ve iletişim sektörlerinde işletme sahibi ve yönetici olarak çalıştı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak bulundu. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde yönetici ve belde başkanlığı görevlerini yürüttü. AK Parti ile birlikte, Arnavutköy Kurucu Belde Başkanı olarak görev aldı.  2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Arnavutköy Belediye Başkanı seçildi.  2009’da tekrar ilçe halini alan Arnavutköy’ün Belediye Başkanı oldu.  2014 Mahalli İdareler Genel Seçiminde Belediye Başkanı seçildi.

Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Programında Yüksek Lisans eğitim hayatına tez aşamasında sürdürmektedir.

Ahmet Haşim Baltacı, evli ve beş çocuk babasıdır.

2019  Mart yerel seçimlerde AKP’nin Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı oldu.

 

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.