Oya Maltepe kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
16.514
Oya Maltepe kimdir, nereli, kaç yaşında?

Oya Maltepe Kimdir, biyografi sitemizde Oya Maltepe ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Oya Maltepe kaç yaşında?, Oya Maltepe memleketi neresi, Oya Maltepe evi nerede, Oya Maltepe nereli, Oya Maltepe instagram, Oya Maltepe ile alakalı her detay yazımızda..

Oya Maltepe Biyografi

Oya Maltepe kimdir, kaç yaşında, nereli?

Oya Maltepe Jeolog Celal Şengör eşi olarak tanınmaktadır. 1958 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 1986 tarihinde jeolog, gazeteci ve de yazar Celal Şengör ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden Asım adını verdikleri Asım Şengör dünyaya gelmiştir.

Oya Maltepe yaşamı ve biyografisi

Oya Maltepe 1958 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitim ve öğretim yaşamına İstanbul’da başlayan Oya Maltepe lise ve üniversite senelerının sonrasında 1980’li senelerın başında Celal Şengör ile tanıştı. Bu birliktelik kısa bir süre sonra resmiyet kazanarak 1986 tarihinde nikah masasında son buldu ve evlilikle taçlandırıldı. Bu evliliklerinden yalnızca bir çocukları dünyaya geldi. İkinci bir çocukları dünyaya gelmedi.

Oya Maltepe fotoğrafları

Oya Maltepe Celal Şengör’ün 1986 senesinde nikah merasiminde çektikleri fotoğraf karesi dışında ne yazık ki herhangi bir fotoğrafı bulunmamaktadır. Oya Maltepe Celal Şengör evliliğinden bir erkek çocukları dünyaya gözlerini açtı. Şengör çifti doğan çocuklarının adını Asım koydu.

Bugün Türk ve dünya televizyonlarında yorumcu olarak adını duyuran ünlü Jeolog Celal Şengör eşi Oya Maltepe evliliklerinin sonrasında basında ve medyada hiç yer almadı uzak durdu adeta. Günümüzde televizyon ekranlarında babasının geleneğini ilerleten Asım Şengör ise yorumcu olarak haber kanallarında önemli meselelerin altını çizmekte ve yorumcu olarak ışık saçmaktadır.

Oya Maltepe boy kilo ve hangi burç?

Oya Maltepe boyu, kilosu ve burcu ile ilgili bilgilere internet ortamından ne yazık ki ulaşılamamıştır.

Oya Maltepe fotoğrafları

Oya Maltepe kim, Oya Meltepe Celal Şengör ilşkisini, biyografi detaylarını ve elde ettiğimiz Oya Maltepe fotoğraflarını siz değerli okurlarımız için bir araya geitrmeye çalıştık.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.