Lütfiye Selva Çam Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
551
Lütfiye Selva Çam Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Lütfiye Selva Çam Kimdir?, biyografi bölümümüzde Lütfiye Selva Çam Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Lütfiye Selva Çam Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Lütfiye Selva Çam Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Lütfiye Selva Çam
Meslek Siyasetçi
Yaşı 51 (1970-09-05)
Boyu
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Serdar Çam
Sevgilisi
Doğum Yeri Şanlıurfa

Lütfiye Selva Çam Kimdir? Biyografi

Lütfiye Selva Çam, 5 Eylül 1970 tarihinde Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve orta öğretimini başkent Ankara’da tamamlamış ve yüksek öğretim eğitimi için Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü tercih etmiştir.  

Okulunu başarıyla bitirdiktan sonra 1996 ve 2008 senelerı aralığında Ankara, İstanbul ve İsviçre’de çok sayıda firmada yönetim, organizasyon ve insan kaynakları gibi alanlarda da çalışmıştır.  

Çam, ‘Doğu Almanya’nın Yeni Ekonomik Süreci’ akanında Boston ve Troy Üniversiteleri ile birlikte Dresden’de araştırma çalışmalarına da katılmıştır.

Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon gibi alanlarda hem ticari hem de sosyal amaçlı olarak çeşitli araştırmalarda da yer almış ve aile şirketinin de yürütülmesi hususunda yardımcı olmuştur.  

Daha sonra siyasete atılma kararı alan Lütfiye Selva Çam, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK üyesi olarak, ‘Ekonomi İşleri Başkanı’ ve ‘Dış İlişkiler Başkanı’ görevlerine getirilmiştir.  

2008 ve 2012 senelerı aralığında ‘Avrupa Halk Partisi’ (EDP) gözlemci yönetim kurulu kullanıcı hesabıni üstlenen siyasetçi, 2013 ve 2014 senelerı içinde da Asya Siyasi Partileri Konferansı (ICAAP) Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olmuştur.  

Ayrıca Kadın ve Demokrasi Derneği olan KADEM’in Ankara Temsilciliğinde ‘Kurucu Başkan’ olarak görev alan Lütfiye Selva Çam, 1995 senesinden bu yana da MÜSİAD ile çeşitli girişimcilik alanlarında yer almıştır.  

25. ve 26. Dönem ‘Ankara Milletvekilliği’ görevinde bulunan başarılı siyasetçi, AK Parti Grup Yönetim Kurulu’nda da üye olarak görev almıştır. Bu alandaki başarısı üzerine 27. Dönemde de ‘Ankara Milletvekili’ olmuştur.  

22 Eylül 2015 tarihinden beri ‘AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı’ olan siyasetçi, çok iyi derecede İngilizce konuşabilmektedir.  

Fransızca ve Arapça dillerini de bilen Lütfiye Selva Çam, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanı olan Serdar Çam (TİKA) evli ve 3 çocuk sahibidir.  

09 Aralık 2020 Çarşamba 13:15
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.