Mehmet Aslan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
164
Mehmet Aslan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Mehmet Aslan Kimdir?, biyografi bölümümüzde Mehmet Aslan Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mehmet Aslan Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Mehmet Aslan Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Mehmet Aslan
Meslek Siyasetçi
Yaşı 38 (1983-04-29)
Boyu 1,82
Kilosu 75 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri İstanbul

Mehmet Aslan Kimdir? Biyografi

Mehmet Aslan, 29 Nisan 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası, ‘Gazinocular Kralı’ olarak da anılan Fahrettin Aslan’dır.  

Çocukluğunu Türkiye’de geçiren Aslan, 10 yaşındayken Paris’e gönderilmiş ve orta öğretimini tamamlayana kadar da dönmemiştir.  

Yüksek öğretim eğitimi için Boston Üniversitesi’nde üniversite yaşamına başlamış fakat sonrasında Yeditepe Üniversitesi’ne geçiş yapma kararı alarak Türkiye’ye dönmüştür.  

Dönüşünün sonrasında 2 yıl geçtikten sonra ise babası Fahrettin Aslan karaciğer rahatsızlığı geçirmiş fakat tehlike söz konusu olduğu için uygun donör olmasına rağmen nakli gerçekleşmemiştir.  

Bu zamanda oyunculuğa yönelen Mehmet Aslan, en önemli çıkışını ise ‘Doktorlar’ adlı dizide yaşamıştır. Buradaki başarısı ile dikkatleri çeken yakışıklı oyuncu, dizideki Burak kişiliği ile kısa bir sürede hayran kitlesi edinmeyi de başarmıştır.  

Nefes Nefese, Maçolar, Ayakta Kal gibi yapımlarda da bulunan tecrübeli oyuncu, bunun bunun yanında aile şirketinin de başında görev almıştır.  

Maden, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde çalışmalar yapan şirketin başında olan Aslan, sonrasında ise siyasete atılmaya karar vermiş ve Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevine gelmiştir.  

2017 senesinin Ocak ayında Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret ettiği iddası ile gözaltına alınan Aslan, 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı üyeleri içinde yer almış ve Cumhuriyet Halk Partisi iş birliği neticesinde İYİ Parti İstanbul Kağıthane İlçesi Belediye Başkanı adayı olarak gösterilmiştir.  

Boğa burcu detaylarına sahip olan Mehmet Aslan, 1.82 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.

Mehmet Aslan’ın yer aldığı diziler ve filmler:  

Amerikalı Kız 2018 Toprak Tv Filmi

Kördüğüm 2016 Demir Televizyon Dizisi

Asayiş Berkkemal 2014 Berk Televizyon Dizisi

M.U.C.K. 2012 Savaş Televizyon Dizisi

Ayakta Kal 2008 Ali Yıldız Sinema Filmi

Çılgın Dersane 2007 Kerem Sinema Filmi

Doktorlar 2006-2007 Burak Kuzey Televizyon Dizisi

Nefes Nefese 2005 Kaya Televizyon Dizisi

Belalı Baldız 2005 Anchorman Televizyon Dizisi

25 Temmuz 2020 Cumartesi 00:08
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.