Ayşe Özdolay kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
12.864
Ayşe Özdolay kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ayşe Özdolay Kimdir, biyografi sitemizde Ayşe Özdolay ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ayşe Özdolay kaç yaşında?, Ayşe Özdolay memleketi neresi, Ayşe Özdolay evi nerede, Ayşe Özdolay nereli, Ayşe Özdolay instagram, Ayşe Özdolay ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ayşe Özdolay Biyografi

Ayşe Özdolay kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ayşe Özdolay 1950 senesinde Mersin’de dünyaya geldi. Mersin Eski Senatörü Dr. Talip Özdolay’ın kızı ve Türk Tarihçi, Akademisyen ve Yazar İlber Ortaylı’nın boşandığı eski eşidir. İlber Ortaylı Ayşe Özdolay 1981 senesinde dünya evine girdi. Çiftin bu evliliklerinden Tuna Ortaylı adında bir kız çocukları dünyaya gözlerini açtı. 1981 senesinde başlayan İlber Ortaylı Ayşe Özdolay’ın hayat arkadaşlığı 1999 senesinde son buldu.

Ayşe Özdolay yaşamı ve biyografisi

Ayşe Özdolay 1950 senesinde Mersin’de tek çocuklu bir ailede dünyaya geldi. Babası Mersin Eski Senatörü Dr. Talip Özdolay’dır. Eğitim yaşamına Mersin’de başladı. Lise tahsilini bitirdiktan sonra üniversite tahsilini Ankara’da bitirdi. Ayşe Özdolay babası ise Dr. Talip Özdolay İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Gülhane Askerî Tıp Akademisi’nden mezundur. Dr. Talip Özdolay 2 Mayıs 1972 senesinde aralarında Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın da olduğu davada sanıkların idam edilmesi için evet oyu kullanan ve o dönemin Adalet Partili Cumhuriyet Senatosu İçel Üyesi olarak görev aldı.

Ayşe Özdolay fotoğrafları

Ayşe Özdolay özel yaşamında 1980’li senelerda İlber Ortaylı ile tanıştı. Bu yakınlaşma bi hayli hızlı bir kararla senedirım nikahı ile nikah salonunda son buldu. Bu evliliklerinden Tuna Ortaylı dünyaya gözlerini açtı.

Ayşe Özdolay öldü mü

Ayşe Özdolay için zorlu dönemler 1990’lı senelerın sonlarında başladı. Önce 25 Temmuz 1998 senesinde babası Dr. Talip Özdolay’ı kaybetti. Ardından da 1999 senesinde eşi İlber Ortaylı’dan boşandı.

Ayşe Özdolay Tuna Ortaylı

Günümüzde yaşamını İstanbul’da ilerleten Ayşe Özdolay Tuna Ortaylı ve İlber Ortaylı ailesinin 2014 senesinde dünyaya gözlerini açan Deniz Ali adını verdikleri bir torunları dünyaya gelmiştir.

İlber Ortaylı’nın basın ve medveya bu kadar popüler olmasına karşın Ayşe Özdolay fotoğrafları, fotoğrafları, gerçek yaşı, internet kaynaklarında yer almamaktadır. Basından ve gözden uzakta bir hayat süren Ayşe Özdolay ile ilgili fazla bilgi bulunmamaktadır.

İlber Ortaylı torunu

Ayşe Özdolay kimdir, yaşıyor mu, resmi, fotoğrafları, mesleği, evli mi? İlber Ortaylı eşi Ayşe Özdolay kim, doğum tarihi ve biyografi detaylarını siz değerli okurlarımız için derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.