Zümrüt Cansel kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
690
Zümrüt Cansel kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Zümrüt Cansel kimdir?, biyografi sitemizde Zümrüt Cansel kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Zümrüt Cansel kimdir? kaç yaşında?, Zümrüt Cansel kimdir? memleketi neresi, Zümrüt Cansel kimdir? evi nerede, Zümrüt Cansel kimdir? nereli, Zümrüt Cansel kimdir? instagram, Zümrüt Cansel kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Zümrüt Cansel kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Zümrüt Vedjhi – İlter Özcan
Doğum tarihi: 23 Mart 1963
Doğum yeri: İngiltere, Londra
Boy: 1.73 cm
Kilo: 72 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Eser Özaltındere ile)
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Zümrüt Cansel nereli? Kaç yaşında?

Zümrüt Cansel kimdir, kimin kızı, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Zümrüt Cansel evli mi, kiminle evlendi, çocukları var mı? Zümrüt Cansel Eser Özaltındere! Zümrüt Cansel’in babası kim? Zümrüt Cansel son hali?Şimdi nerede? oynadığı filmler, instagram hesabı? Feri Cansel kızı Zümrüt Cansel kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Zümrüt Cansel yaşamı ve biyografisi

Zümrüt Cansel Türk Yeşilçam Sinema oyuncusudur. 1978 senesinde Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor sinema filmi ile oyunculuğa başlayan Zümrüt Cansel sinema oyuncusu Feri Cansel’in kızıdır. Aynı zamanda Eser Özaltındere’nin de eşidir. Günümüzde İngiltere’de yaşamını sürdürmektedir.

Zümrüt Cansel kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

Zümrüt Cansel (İlter Özcan) 23 Mart 1963 senesinde İngiltere Londra’da dünyaya gözlerini açtı. Türk Yeşilçam sinema sanatçısı Feri Cansel’in kızıdır. Asıl adı Zümrüt Vedjhi’dir. Zümrüt Cansel babası İngiliz asıllı soyadı Vedjhi’dir. Zümrüt Cansel annesi aslen Kıbrıs Lefkoşa’lıdır.

Feri Cansel ve kizi Zümrüt Cansel

Annesi Feri Cansel İngiltere’de bir dönem Hair Dressing Scholl’unda eğitim gördü. Daha sonra İngiltere’de evlendi. Lakin Zümrüt Cansel dünyaya gözlerini açtıkten sonra eşinden boşanıp Türkiye’ye geri döndü.

Zümrüt CanseHababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor

Zümrüt Cansel eğitim yaşamına İstanbul Beyoğlu Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda başladı. Lise senelerında 1978 senesinde oyunculuk kariyerine “Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor”sinema filminde “Ayşe” rolünde oynayarak adım attı.

Feri cansel nasıl öldü

1983 senesinde İstanbul Cihangir’de yaşadıkları evde yaşamının unutulmaz acısını yaşadı ve annesi Feri Cansel, sevgilisi Kemal Melih Ük aracılığıyla kıskançlık gerekçesi ile vurularak yanında öldürüldü. O dönemlere ait gazetelerde eli yüzü kanlar içinde olan Zümrüt Cansel zor zamanlar geçirmiştir. Annesi Feri Cansel’in mezarı bugün memleketi olan Lefkoşa Kıbrıs’tadır.

Zümrüt Cansel son hali

Zümrüt Cansel 1984 ile 1986 senelerı içinde annesinin izinden giderek Yeşilçam Sineması’nda 10’u aşkın sinema filminde rol aldı. “Bir Sevgi İstiyorum, Paranın Esiri, Tele Kızlar, Paranın Esiri” en bilindik filmleri arasına bulunmaktadır.

Zümrüt Cansel eşi Eser Özaltındere

Zümrüt Cansel 1986 senesinde sinem akariyerine son verdi ve eski Milli futbolcu Eser Özaltındere ile nikah masasına oturdu. Evlendikten sonra sinema ve televizyon dünyasından tamamen uzaklaştı. Zümrüt Cansel Eser Özaltındere evliliğinden 3 çocukları dünyaya gözlerini açtı. Bu çocuklardan ikisi erkek biri kızıdır. Zümrüt Cansel şimdilerde yaşamını eşi ve çocukları ile birlikte İngiltere Londra’da sürdürmektedir.

Zümrüt Cansel dizileri ve filmleri

Zümrüt Cansel hangi dizilerde oynadı? Tüm filmleri aşağıda bulunmaktadır.

 • 1986 Melek Yüzlü Cani / Nefret (Sinema Filmi)
 • 1986 Yalnızım (Sinema Filmi)
 • 1986 Suçlu Gençlik (Sinema Filmi)
 • 1985 Paranın Esiri (Sinema Filmi)
 • 1985 Şişeli Köy (Sinema Filmi)
 • 1985 Oy Oy Eminem (Sinema Filmi)
 • 1985 Tele Kızlar (Sinema Filmi)
 • 1984 Gizli Duygular (Sinema Filmi)
 • 1984 Kızgın Güneş (Sinema Filmi)
 • 1984 Gizli Yara (Sinema Filmi)
 • 1984 Aldanış (Sinema Filmi)
 • 1984 Bir Sevgi İstiyorum (Sinema Filmi)
 • 1978 Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor (Ayşe) (Sinema Filmi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.