Zümre Ertürk kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
295
Zümre Ertürk kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Zümre Ertürk kimdir?, biyografi sitemizde Zümre Ertürk kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Zümre Ertürk kimdir? kaç yaşında?, Zümre Ertürk kimdir? memleketi neresi, Zümre Ertürk kimdir? evi nerede, Zümre Ertürk kimdir? nereli, Zümre Ertürk kimdir? instagram, Zümre Ertürk kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Zümre Ertürk kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Zümre Ertürk
Doğum tarihi: 24 Şubat 1991
Doğum yeri: Adana
Boy: 1.75 cm
Kilo: 57 kg
Burcu: Balık
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Zümre Ertürk nereli? Kaç yaşında?

Zümre Ertürk kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Zümre Ertürk yer aldığı diziler? Zümre Ertürk sevgilisi? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Zümre Ertürk yaşamı ve biyografisi

Zümre Ertürk Türk dizi, tiyatro, reklam ve sinema film oyuncusudur. 2012 senesinde başlayan oyunculuk kariyerinde dizi, reklam, tiyatro ve sinema filmlerinde rol aldı.

Zümre Ertürk sevgilisi

Zümre Ertürk 24 Şubat 1991 senesinde Adana’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Adana’dır. Çocukluk senelerı Adana’da geçti. Eğitim ve öğreniminde Adana’da başlayan Zümre Ertürk liseyi bitirdiktan sonra Çukurova Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim hayatına sürdü.

Zümre Ertürk oyunculuk kariyerine ilk kez 2012 senesinde “Dila Hanım” dizisinde adım attı. Aynı senelerda “Ah-u Zelha” ve “Kızılırmak” adlı tiyatro oyunlarında da sahne aldı. En büyük çıkışını 2014 senesinde “Yedi Güzel Adam” adlı dizide oynadığı “Merve” rolü ile yaptı. Ardından 2015 senesinde oyuncu Tolga Çevik ile birlikte “Hopi” reklam film serilerinde rol aldı. 2017 senesinde beyazperde de ilk kez boy göstererek “Kurtlar Vadisi Vatan” sinema filminde “Canan Öğretmen” rolüne hayat verdi. Aynı yıl “İlk Öpücük” sinema filmi ve “7 Yüz” adlı dizi filmde rol aldı.

Zümre Ertürk kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

2018 senesinde “Yaşamayanlar” adlı dizi filmi ile ekranlara geldi. 2019 yılıda ise “Hekimoğlu” dizisinin 3. bölümünde rol alan isim oldu. Zümre Ertürk bekar olup şimdilerde dizi, tiyatro ve film çalışmalarına sürdürmektedir.

Zümre Ertürk tiyatro oyunları

  • 2013 Kızılırmak / Hatice                               
  • 2012 Ah-u Zelha / Oyuncu

Zümre Ertürk dizileri ve filmleri

Zümre Ertürk yer aldığı diziler? Hangi dizilerde oynadı? Oynadığı tüm yapımlar sinema filmleri aiaşğıda bulunmaktadır.

  • 2019 Hekimoğlu TV Dizisi
  • 2018 Yaşamayanlar (Suat) TV Dizisi
  • 2017 7 Yüz TV Dizisi
  • 2017 İlk Öpücük Sinema Filmi
  • 2017 Kurtlar Vadisi Vatan (Canan Öğretmen) Sinema Filmi
  • 2014 Yedi Güzel Adam (Merve) TV Dizisi
  • 2012 Dila Hanım TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.