Ziynet Sali Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
197
Ziynet Sali Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Ziynet Sali Kimdir?, biyografi bölümümüzde Ziynet Sali Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Ziynet Sali Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Ziynet Sali Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Ziynet Sali
Meslek Sanatçı
Yaşı 47 (1974-04-29)
Boyu 1,64
Kilosu 56 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Erkan Erzurumlu
Sevgilisi
Doğum Yeri KKTC

Ziynet Sali Kimdir? Biyografi

Ziynet Sali, 29 Nisan 1974 tarihinde Kuzey Kıbrıs’ın Girne kentinde dünyaya gelmiştir. Ailesi ile İngiltere’ye gidişinin bunun yanında, 6 yıla yakın bir süre boyunca da Manchester’da yaşamıştır.  

Ailesiyle tekrar Kıbrıs’a yerleşme kararı alan Sali, 1995 senesinde da İstanbul’da konservatuvara girmiş ve aynı senelerda amatör olarak şarkı söylemeye de başlamıştır.  

Konservatuvar eğitimini 1999 senesinde 4’üncülük derecesi ile tamamlayan Sali, 2000 senesinde ilk albümünü çıkarmıştır. Bu albüm ile büyük bir çıkış yakalayan güzel şarkıcı, toplamda 6 albüme, 7 single ve 1 de compilation albüme sahiptir.  

1 adet Konser DVD’si de bulunan şarkıcının, 3’üncü albümünde seslendirmiş olduğu ‘Zordur Oğlum’ isimli parça, 2006 senesinde dinleme rekorları kırarak, İtalya’daki internet üzerinde tertip edilen yarışmada “Euro Dance” şarkı oylaması ile birinciliğe layık görülmüştür.

2010 senesinde çıkarmış olduğu Rüya adlı single ile de büyük bir yükselme yaşayan güzel şarkıcı, bu parça ile yılın en fazla çalınan şarkısının seslendireni olmayı da başarmıştır. Ve bu başarı ile Kral Tv’den de ödül alan Sali, bu sürede bir hayli önemli hayran kitlesi de edinmiştir.  

2012 senesinde ‘Sonsuz Ol’ adlı albümünde bulunan ‘Her Şey Güzel Olacak’ adlı parçaveya video klip çeken Sali, bu klip ile de Kral Tv’den ‘En İyi Video Klibi’ ödülünü almıştır.  

Büyük bir ün edinmeyi başaran şarkıcı, 2015 senesinde da ‘X Factor’ adlı yarışmada jüri kullanıcı hesabı görevini üstlenmiştir.  

Çok sayıda ödüle layık görülen Ziynet Sali, bunun bunun yanında 2016 senesinde da Hamburg’da organize edilen DAFBAMA isimli müzik ödüllerinde ‘Akdeniz’in En İyi Kadın Sanatçısı’ ödülünün sahibi olmuştur.  

Güzel şarkıcı 2019 senesinde gitarist Erkan Erzurumlu ile dünya evine girmiştir.  

Yurt dışında Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan, Türkmenistan, Hırvatistan ve Günay Afrika gibi birden fazla yerde de konser veren güzel şarkıcı, müzik dünyasının da çok bi hayli beğeni alan isimleri içindeki yerini almıştır.  

Boğa burcu detaylarına sahip olan Ziynet Sali, 1.64 metre uzunlukta ve 56 kilogram ağırlıktadır.  

24 Kasım 2020 Salı 13:02
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.