Zeynep Özkaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
237
Zeynep Özkaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Zeynep Özkaya kimdir?, biyografi sitemizde Zeynep Özkaya kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Zeynep Özkaya kimdir? kaç yaşında?, Zeynep Özkaya kimdir? memleketi neresi, Zeynep Özkaya kimdir? evi nerede, Zeynep Özkaya kimdir? nereli, Zeynep Özkaya kimdir? instagram, Zeynep Özkaya kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Zeynep Özkaya kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Zeynep Özkaya
Doğum tarihi: 9 Ekim 1997
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.57 cm
Kilo:  53 kg
Burcu:  Terazi
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Zeynep Özkaya nereli? Kaç yaşında?

Zeynep Özkaya kimdir, nereli, kaç yaşında, boy kilo ve burcu, sevgilisi Oğulcan kim, Kırgın Çiçekler, Selena ve Doktorlar dizisinde oynadı mı, yer aldığı diziler, reklamlar kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Zeynep Özkaya yaşamı ve biyografisi

Zeynep Özkaya Türk çocuk dizi ve reklam oyuncusudur. 2003 senesinde Sihirli Annem dizisinde oynadığı Çilek rolü ile tanındı.

Zeynep Özkaya 9 Ekim 1997 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Memeleketi Esasen Trabzon’dur. Annesi ise aslen Erzurumlu’dur. 1 ablası bulunan Zeynep Özkaya eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Henüz çocuk yaşlarında dizi film sektrörü ile tanıştı. 7 yaşında oyunculuk yapmaya başladı. Kameraleın karşısına ilk kez 2004 senesinde çeşitli kurmaca filmlerde bölüm oyuncusu olarak başladı. En büyük çıkışını 2003 senesinde “Sihirli Annem” dizisinde “Çilek” rolü ile yaptı. Bu zamandan sonra birden fazla dizi ve reklam filminde rol aldı. Kırgın Çiçekler ve Selena dizilerinde ise oynamamıştır.

Oyuncu Zeynep Özkaya liseden mezun olduktan sonra eğitim yaşamına İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde sürdü. Eğitimi nedeni ile uzun süre ekranlardan ayrı kalan tecrübeli oyuncu 2018 senesinde verdiği bir demeçte yeni sinema filmi projesi ile ekranlara döneceğinin sinyallerini vermiştir.

Zeynep Özkaya sevgilisi Oğulcan’dır. Zeynep Özkaya son haftalarda kendi youtube kanalı üzerinden keyifli içerikler paylaşmaktadır.

Zeynep Özkaya dizi ve filmleri

Zeynep Özkaya hangi dizilerde rol aldı, oynadığı tüm film projeleri aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • Altındağlı 2013
  • Türkan 2010
  • Eyvah Halam 2008
  • İki Aile 2006
  • Doktorlar 2006
  • Nerede O Yeminler 2006
  • Hürrem Sultan 2003
  • Sihirli Annem 2003
  • Beşinci Boyut 2002
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.