Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında?

26.10.2021
423
Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında?

Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında?, biyografi sitemizde, Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında? başlığı altında makale bir araya getirdik. Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında?

Zeynep Kızıltan’ın Biyografisi

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Zeynep Kızıltan’dan söz edeceğiz. Cevap bulabileceğiniz sorular. Kaç yaşındadır? Boyu ve kilosu nedir? Nerelidir? Mesleği nedir? Burcu Nedir? Resmi İnstagram hesabı var mı?

Zeynep Kızıltan, 1 Ocak 1985’te Ankara’da doğmuştur. Oğlak burcudur. 1.65 boyunda ve 55 kilodur.Çocukluğu Ankara’da geçti.
Oyunculuğa gönlünü kaptıran Zeynep Kızıltan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi ve buradan mezun oldu.
Mezun olduktan sonra ilk dizi performansını Parmaklıklar Ardında adlı dizi ile yaşadı. O tarihtan sonra da birden çok çalışmada yer aldı.

2007-2009 senelerı içinde yayına giren Parmaklıklar Ardında adlı dizide “Anna Toleva” karakterini oynadı.
Ardından 2009’da “Kapadokya Düşleri” adlı dizide rol aldı. Daha sonra “Ateşe Yürümek” adlı dizide de rol alan Zeynep Kızıltan 2010 senesinde vizyona giren “Mahpeyker Kösem Sultan” adlı filmde Gülendam karakterini oynadı ve Türkan Saylan’ın yaşamının konu edildiği dizi olan “Türkan”da Güngör rolü ile seyirci karşısına çıktı.

2011’de “Yalancı Bahar” dizisinde Cansel Elçin, Fahriye Evcen, Ayda Aksel, Tansu Taşanlar, Merve Sevi gibi oyuncularla oynadı ve bu dizide
Ela kişiliği ile boy gösterdi.

2014’te Diriliş Ertuğrul dizisinde Goncagül kişiliğine hayat verdi. Daha sonra Her Sevda Bir Veda dizisinde yer aldı.

2015’te Beş Kardeş dizinde Yasemin kişiliğine hayat verdi. Yine aynı yıl kırık kalpler bankası filminde Çiğdem rolü ile yer aldı.

2016 senesinde Cesur Ve Güzel dizisinde sonrasında Vatanım Sensin dizisinde maide karakterini oynadı.

2018 senesinde da Erkenci Kuş dizisinde yer aldı. Yakın gelecekte Kanal D ekranlarında yayına giren Azize dizisinde Gül Alpan kişiliğine hayat verdi.

Resmi İnstagram hesabının kullanıcı adı zeynepkiziltann ve bu yazının hazırlandığı tarihte 32 bin takipçisi bulunmaktadır. İnstagram hesabını çok fazla kullandığı bilinmektedir. Kendisine yeni projelerinde başarılar dileriz.

Zeynep Kızıltan resmi İnstagram hesabı

Sevgili dizianaliz.com okuyucuları. Dizi oyuncuları ile alakalı ayrıntılı ve en güncel biyografileri siz değerli okurlarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz. Elimizden geldiğince doğru bilgileri siz değerli okurlarımıza ulaştırma gayreti içinde olduğumuzu bilmenizi istedik. Diğer biyografi içerikli yazılarımıza da bekleriz. Sosyal medya hesaplarımız site içinde bulunmaktadır. Oralardan da bize varabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.