Zeynep Casalini Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
115
Zeynep Casalini Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Zeynep Casalini Kimdir? Biyografisi, bölümünde Zeynep Casalini Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Zeynep Casalini Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Zeynep Casalini Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Zeynep Casalini

Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 senesinde dünyaya geldi. Zeynep Casalini, Deniz Türkali’nin İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evliliğinden olan kızlarıdır. 9 yaşındayken AKM ile tanışarak, sanat yaşamına adım attı.

1985’te Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak, bir dönem tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 senesinde ev arkadaşı Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya’da bir rock grubuyla sahne aldı, İngiltere’de bir caz klüpte şarkı dile getirdi.

Zeynep Casalini, 1990’da Marmaris’e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 senesinde İstanbul’a dönerek şarkıcı Asya’ya ve Cem Özer’in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk talk-show’unda vokalistlik yaptı. Atıf Yılmaz’ın yönettiği Kazandibi Tavukgöğsü adlı kısa filmde oynadı.


Zeynep Casalini, Anne ve babası gibi, dedesi yazar Vedat Türkali, dayısı da senarist ve yönetmen Barış Pirhasan olan, sanatçı kökenli bir aileden gelen Zeynep Casalini, Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı. Sezen Aksu’nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak ilgi topladı.

Aranjor Sinan Akçıl’ın imzasını taşıyan ilk albümünde Sezen Aksu’nun “Duvar” adlı parçasını da seslendirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.