Zeynep Bozoğlu kimdir, Zeynep Bozoğlu kaç yaşında?

05.11.2021
491
Zeynep Bozoğlu kimdir, Zeynep Bozoğlu kaç yaşında?

Zeynep Bozoğlu kimdir, biyografi bölümünde Zeynep Bozoğlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Zeynep Bozoğlu kaç yaşında?, Zeynep Bozoğlu memleketi neresi, Zeynep Bozoğlu facebook, Zeynep Bozoğlu nereli, Zeynep Bozoğlu instagram, Zeynep Bozoğlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Zeynep Bozoğlu kimdir? başlığımızın detayları..

Zeynep Bozoğlu Kimdir – Zeynep Bozoğlu Biyografi

Sanatçının “Araf” adını verdiği eser, 28 Ekim tarihine kadar Gökova, Akyaka’daki Nail Çakırhan & Halet Çambel Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir. Yüksek Lisans tezinde modern Fiziğin kavramları ile sanat içindeki ilişkileri inceleyen sanatçının seramik, resim, cam baskı ve enstalasyon gibi değişik dallardan 25 eseri sergide yer alıyor.

Bulgaristan, Aytos’da dünyaya gelmiş olan Zeynep Bozoğlu (1982), 1992 senesinde ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümünden ve Temel Tasarım Bölümünden “Onur” derecesi ile mezun olmuştur.

Heykel ve Resim çalışmalarında bulunmuştur. Bu çalışmalarda seramik ve cam malzemeleri kullanmış, bunun bunun yanında dijital cam baskı metotlarınden de yararlanmıştır.

Resimde Prof. Fuat Acaroğlu, seramikte ise Gül Erali gibi bir çok sanatçının atölyesinde resim ve seramik çalışmalarında bulunmuştur.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.