Zeydan Karalar kimdir, Zeydan Karalar kaç yaşında?

06.11.2021
182
Zeydan Karalar kimdir, Zeydan Karalar kaç yaşında?

Zeydan Karalar kimdir, biyografi bölümünde Zeydan Karalar biyografi sayfası ile karşınızdayız. Zeydan Karalar kaç yaşında?, Zeydan Karalar memleketi neresi, Zeydan Karalar facebook, Zeydan Karalar nereli, Zeydan Karalar instagram, Zeydan Karalar ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Zeydan Karalar kimdir? başlığımızın detayları..

Zeydan Karalar Kimdir – Zeydan Karalar Biyografi

Zeydan Karalar, 1958 senesinde Adana Merkez’de dünyaya geldi.  İlk, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. 1977 senesinde Demokratik Sol Yüksek Öğrenim Derneğini kurdu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı.1977-1980 senelerı içinde CHP İl Gençlik Kolları Saymanlığı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 

1980 senesinde Çukurova Üniversitesi Makina Mühendisliği’nden mezun oldu.1981’de, 23 yaşında Makine Mühendisleri Odası Başkanlığına seçilerek Türkiye’nin en genç oda başkanı unvanını elde etti; 2 yıl bölge başkanlığı ve üst kurul (TMMOB) delegeliği yaptı. 1996-2007 senelerı içinde Okan Tekstil A.Ş’de Genel Müdürlük yaptı. Kazakistan’da Okan-Antriko Entegre Teksitl Fabrikası’nı da kurdu ve Genel Müdürlüğü’nü yaptı.2005 senesinde kendi şirketi A-TEKS Mühendislik’i. 2008 senesinde ise ikinci şirketi Başkent Pres’i kurdu. 

Şirketteki yönetimini sürdürirken siyasete de ara vermedi.7 Temmuz 2010’da CHP Adana İl Başkanlğı’na atandı. Referandum çalışmalarını yürüttü. 23 Ocak 2011’de İl Kongresini de kazanarak bu vazifeye Genel Seçimler sürecinde de sürdü. Zeydan Karalar ADSİAD , MMO kullanıcı hesabıni ve A-TEKS Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürüyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.