Zeki Yiğit kimdir, Zeki Yiğit kaç yaşında?

04.11.2021
245
Zeki Yiğit kimdir, Zeki Yiğit kaç yaşında?

Zeki Yiğit kimdir, biyografi bölümünde Zeki Yiğit biyografi sayfası ile karşınızdayız. Zeki Yiğit kaç yaşında?, Zeki Yiğit memleketi neresi, Zeki Yiğit facebook, Zeki Yiğit nereli, Zeki Yiğit instagram, Zeki Yiğit ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Zeki Yiğit kimdir? başlığımızın detayları..

Zeki Yiğit Kimdir – Zeki Yiğit Biyografi

Danıştay Başkanlığına, görev süresi dolan Zerrin Güngör’ün yerine 8. Daire Üyesi Zeki Yiğit seçildi.

Danıştay Başkanlığına seçilen Zeki Yiğit, 1965’te Zonguldak Alaplı’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1987’de mezun olan Yiğit, 1988’de hakim adayı olarak mesleğe başladı.

Sütçüler, Diyadin Cumhuriyet Savcılığı, Yeniçağa hakimliği yapan Zeki Yiğit, Adalet müfettişliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine 2008’de getirilen Zeki Yiğit, 3 Mart 2011’de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül aracılığıyla Danıştay kullanıcı hesabıne seçilen Yiğit bu görevini Ocak 2020’ye kadar sürdürdü. 

22 Ocak 2013-22 Ocak 2020 tarihleri içinde Yüksek Seçim Kurulu kullanıcı hesabı yapmıştır.

Zeki Yiğit, evli ve dört çocuk babası.

Zeki Yiğit’in Danıştay’daki odasında 2012’de dinleme cihazı bulunmuştu. Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamı içinde tutuklanan bir Danıştay Tetkik Hakimi, dinleme cihazını koyduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 7 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.