Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
433
Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?, biyografi bölümümüzde Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (1)
Ad Soyad Zehra Zümrüt Selçuk
Meslek Siyasetçi
Yaşı 42 (1979-01-01)
Boyu
Burcu Oğlak
Göz Rengi Mavi
Eğitim Doktora
Eşi Ali Aydın Selçuk
Sevgilisi
Doğum Yeri Ordu

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? Biyografi

Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Ocak 1979 senesinde Atilla ve Şadiye çiftinin çocukları olarak Ordu’da dünyaya gelmiştir. Babası Atilla Koç, eski Türkiye Kütür ve Turizm Bakanı’dır.

Selçuk, orta öğretim eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim eğitimi için Bilkent Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümü’nü tam burslu olarak kazanmış ve okulundan başarıyla mezun olmuştur. Eğitimine devam etme kararı aldıktan sonra ise, Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde Ekonomi alanında doktorasını yapmaya başlamıştır.  

İşletme doktorasına Teksas Üniversitesi’nde devam eden Selçuk, aynı okulda muhasebe ve enformasyon yönetimi alanında da yüksek lisans yapmıştır. 

Teksas Üniversitesi’nde eğitimini bitirdiktan sonra 2003 ve 2007 senelerı içinde araştırma asistanı olarak görev almış, 2007 senesinde da İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı görevini üstlenmiştir. Beraberinde ‘SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörlüğü’ de yapan Zehra Zümrüt Selçuk, çok sayıda İngilizce ve Türkçe yayına da sahiptir.  

Ayrıca üstün başarısı ile hem yerli hem de yabancı üniversitelerden de çok sayıda burs, sertifika ve derece almayı başarmıştır.  

9 Temmuz 2018 tarihinde ‘Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ görevine getirilen Selçuk, Ruhsar Pekcan ile birlikte kurulmuş olan 66. Hükümette bulunan iki kadın bakandan da birisi olmuştur.  

Oğlak burcu detaylarına sahip olan Zehra Zümrüt Selçuk, 2008 senesinde Ali Aydın Selçuk ile dünya evine girmiştir.  

03 Aralık 2020 Perşembe 19:05
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.