Zara Abid kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
273
Zara Abid kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Zara Abid kimdir?, biyografi sitemizde Zara Abid kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Zara Abid kimdir? kaç yaşında?, Zara Abid kimdir? memleketi neresi, Zara Abid kimdir? evi nerede, Zara Abid kimdir? nereli, Zara Abid kimdir? instagram, Zara Abid kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Zara Abid kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Zara Abid
Doğum tarihi: 4 Nisan 1997
Doğum yeri: Pakistan
Ölüm tarihi: 22 Mayıs 2020
Boyu: 1.73 cm
Kilo: 53 kg
Burcu: Koç
Eğitim durumu: Üniversite
Meslek: Model, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Zara Abid nereli? Kaç yaşında yaşamını yitirdi?

Zara Abid kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Zara Abid müslüman mı, dini ne? Zara Abid yer aldığı diziler, reklam filmleri? Zara Abid evli mi, sevgilisi kim? Kısa olarak yaşamı, biyografi ve vikipedi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Zara Abid yaşamı ve biyografisi

Zara Abid Pakistanlı model, manken, reklam ve oyuncudur.  Dünyaca ünlü model  Zara Abid Ocak 2020 tarihinde “4. Hum Stil Ödülleri’nde” “En İyi Kadın Modeli” kategorisinde ödül almıştı.

Zara Abid sevgilisi

Zara Abid 4 Nisan 1997 senesinde Pakistan Pencap Lahor şehrinde dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Pencap’ta başladı. Ardından ailesi ile birlikte Karaçi’ye taşındı. Aziz Patrick Kız Lisesi’ni tamamaldıkta sonra üniversiteye başladı. Üniversite senelerında çeşitli fotoğraf çekimlerinde yer aldı. Kısa bir süre Pakistan’da modellik yaptı. Ardından tüm dünya çapında tanınmaya başladı.

Zara Abid müslüman mı dini

Zara Abid oyunculuk kariyerine Azeem Sajjad’ın yönettiği “Chaudhry” filminde yaptı. Ardından “Zong 4G” reklam filminde rol aldı. 2019 senesinde özel bir dergi için fotoğraf çekimlerinde tamamen siyahi ırka büründü ve objektiflere poz verdi.

Zara Abid kimdir

Modellik yaptığı tasarım markaları içinde; Sana Safinaz, Wajahat Mansoor, Annus Abrar, Zaheer Abbas, Deepak ve Fahad, Payal Keyal, Alkaram, Gül Ahmed , Kayseria, Dhanak, Rang Ja ve Nesil gibi markalar yer alıyor. Dünyaca ünlü model  Zara Abid Ocak 2020 tarihinde “4. Hum Stil Ödülleri’nde” “En İyi Kadın Modeli” kategorisinde ödül aldı.

Zara Abid yaşı

Zara Abid 22 Mayıs 2020 tarihinde Pakistan Uluslararası Havayollarına ait Lahor-Karaçi seferini yapan ve içinde 107 birinin yaşamını yitirdiği uçakta 23 yaşında yaşamını yitirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.