Zafer Algöz kimdir, Zafer Algöz kaç yaşında? Nereli

27.09.2021
490
Zafer Algöz kimdir, Zafer Algöz kaç yaşında? Nereli

Zafer Algöz Kimdir?, Zafer Algöz kaç yaşında, Zafer Algöz memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Zafer Algöz Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Oyuncu olan Zafer Algöz 30.08.1961 tarihinde doğmuştur. Zafer Algöz biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Zafer Algöz kimdir

Zafer Algöz

Büyük usta Zafer Algöz, 30 Ağustos 1961 tarihinde dünyaya gözlerini açan ünlü bir isimdir. Kars doğumlu olan usta Algöz aslen Erzurumludur ve babasının devlet memuru olmasından dolayı bir çok şehir gezmiştir. Yaptığı açıklamalar ve verdiği röportajlar ışığında tiyatro eğitiminin bunun yanında en büyük hayalinin savaş uçağı pilotu olduğunu bilmekteyiz. Kendisinin anlattığına göre, zamanında pilot olmak için harp okuluna gitmesi gerektiğinden öte yandan da harp okulu sınavlarına hazırlanmış fakat ailesinin isteği ışığında bu hayalinden vazgeçmiştir. Usta oyuncu 1975 senesinde Bursa Devlet Tiyatrosu’nun açtığı Kençlik Kursları’nda tiyatro eğitimi almış, 1980 senesinde Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ve 5 sene sonra yani 1985 senesinde buradan mezun olmuştur. Mezun olduğu yıl Bursa Devlet Tiyatroları’na atanmış, 1989 senesinde İstanbul Devlet Tiyatroları’na tayini çıkmıştır. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan usta oyuncu, takımının maçlarını kaçırmamakta, yaşamını buna göre programladığını belirtmiştir. Kamera karşısına ilk geçişi “Saygılar Bizden” adlı televizyon dizisi ile olmuştur. Bugüne kadar bir çok tiyatro, dizi ve filmde bulunan usta oyuncunun son haftalardaki filmleri genelde arkadaşı Cem Yılmaz ile olmuştur.   

Zafer Algöz Ne Zaman Doğdu?

Usta oyuncu Zafer Algöz 30 Ağustos 1961 senesinde Kars’ta dünyaya gelmiştir. 

Zafer Algöz Boyu Kaç?

Büyük Usta Zafer Algöz’ün boy uzunluğu 1.72 metre olarak bilinmektedir.

Zafer Algöz Kaç Kilo?

Büyük oyuncu Zafer Algöz’ün 71 kilogram ağırlığında olduğu bilinmektedir.

Zafer Algöz Kaç Yaşında?

30 Ağustos 1961 senesinde dünyaya gözlerini açan Zafer Algöz 59 yaşındadır.

Zafer Algöz Eşi Kim?

Usta oyuncu Zafer Algöz, Lale Algöz ile evlidir.

Zafer Algöz Burcu Ne?

30 Ağustos tarihinde dünyaya gözlerini açan Usta oyuncu Zafer Algöz Başak burcudur.

Zafer Algöz Nereden Mezun?

Büyük Usta Zafer Algöz 1975 senesinde Bursa Devlet Tiyatrosu Gençlik Kurslarında tiyatro eğitimi aldıktan sonra 1980 senesinde Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmış, 1985 senesinde mezun olmuştur.

Zafer Algöz Dizileri?

Usta oyuncu Zafer Algöz’ün bir çok dizide oynadığı bilinmektedir. Bu dizilerden bazıları ise; Saygılar Bizden, Komşu Komşu, Renkli Dünyalar, Çınaraltı, Hasret, Mor Menekşeler, Beni Böyle Sev, Kurtlar Vadisi Pusu, İntikam, Hayatımın Aşkı, Bir Deli Sevda, Muhteşem İkili ve Tutunamayanlar olarak bilinmektedir.

Zafer Algöz Filmleri?

Büyük oyuncu Zafer Algöz’ün filmleri içinde; Sultan, Tut Sözünü, O Şimdi Mahkum, Sınav, Umut Adası, Dedemin İnsanları, Ağır Roman, Umut, Börü, Salkım Hanım’ın Taneleri, Pek Yakında, Karagülünç Filmler, Karagülünç Filmler 2, Arif V 216, AROG, GORA, Ali Baba Ve 7 Cüceler Ve Yahşi Batı bulunmaktadır.

Zafer Algöz Oyunları?

1985 senesinde mezun olduğu gibi çalışmaya başlayan ünlü oyuncu vir çok tiyatro oyununda yer almıştır. Bu oyunlardan bazıları; Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz : Aziz Nesin Ballar Balını Buldum (Yunus Emre), Kısmet (oyun) : Erhan Gökgücü, Akıllı Tavşan, ,Hamlet : William Shakespeare, Macbeth : William Shakespeare, Vahşet Tanrısı : Yasmina Reza – İstanbul, Amadeus : Peter Shaffer, Çok Yaşa Komedi : Anton Çehov, Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi : Bertolt Brecht  olarak bilinmektedir.

Zafer Algöz Ödülleri?

Komedi kimliği ile ön planda oyunculuk yapan Algöz’ün 2010 senesinde Lioms Tiyatro Ödülleri’nde, 2016’da Sadri Alışık Ödülleri’nde ve 2017’de yine Sadri Alışık Ödülleri’nde Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine sahip olduğu bilinmektedir.

Zafer Algöz Nerede Doğdu?

Usta oyuncu ve yazar kimliği ile de tanınan Algöz’ün Erzurumlu olmasına rağmen babasının işleri dolayısı ile Kars’ta dünyaya gözlerini açtıği bilinmektedir.

Zafer Algöz Esasen Nereli?

30 Ağustos 1961 senesinde Kars’ta doğan usta oyuncu aslen Erzurumlu’dur.

Zafer Algöz Instagram Hesabı?

Usta oyuncu Zafer Algöz’ün İnstagram Hesabı @kendiismim olarak bilinmektedir. 

Adı Soyadı:
Zafer Algöz
Meslek:
Oyuncu
Doğum Tarihi:
30.08.1961
Boyu:
172 cm
Kilosu:
71 kg
Göz Rengi:
Kahverengi
Eşi:
Lale Algöz
Burcu:
Başak
Eğitimi:
Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü
Doğum Yeri:
Kars
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.