Zafer Algöz Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
599
Zafer Algöz Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Zafer Algöz Kimdir?, biyografi sitemizde Zafer Algöz Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Zafer Algöz Kimdir? kaç yaşında?, Zafer Algöz Kimdir? memleketi neresi, Zafer Algöz Kimdir? evi nerede, Zafer Algöz Kimdir? nereli, Zafer Algöz Kimdir? instagram, Zafer Algöz Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Zafer Algöz Kimdir? Biyografi

Zafer Algöz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Zafer Algöz, sinema, dizi ve tiyatronun usta ismi ve de oyuncusu. Zafer Algöz, 30 Ağustos 1961 Kars’ta dünyaya gözlerini açtı. Bugün 57 yaşında olan Zafer Algöz aslen Erzurumludur. 1975 senesinde başlayan oyunculuk kariyeri onu son senelerda zirveye çıkaran projelerle bir duayen yapacaktı.

Bursa Devlet Tiyatrosu Gençlik Kursları’na katılarak eğitim almaya başlayan Zafer Algöz, 1985 senesinde Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

“Zafer Algöz Amedeus, Çok Yaşa Komedi, Macbeth, Ay Işığında Şamata, Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi, Hamlet, Babaanem Yüz Yaşında, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve daha birden çok tiyatro oyununda rol almıştır.”

Türkiye’de onlarca dizi ve sinema filminde birbirinden farklı karakterlere hayat veren Zafer Algöz, son haftalarda Börü dizisinin meral edilen kişiliği Osman Alan‘a hayat vermiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.