Yusuf Katipoğlu kimdir, Yusuf Katipoğlu kaç yaşında?

05.11.2021
84
Yusuf Katipoğlu kimdir, Yusuf Katipoğlu kaç yaşında?

Yusuf Katipoğlu kimdir, biyografi bölümünde Yusuf Katipoğlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Yusuf Katipoğlu kaç yaşında?, Yusuf Katipoğlu memleketi neresi, Yusuf Katipoğlu facebook, Yusuf Katipoğlu nereli, Yusuf Katipoğlu instagram, Yusuf Katipoğlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Yusuf Katipoğlu kimdir? başlığımızın detayları..

Yusuf Katipoğlu Kimdir – Yusuf Katipoğlu Biyografi

Yusuf Katipoğlu, 1941 senesinde Trabzon’da dünyaya geldi. Trabzon Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nin de kurucusu olan sanatçı DGSA Bedri Rahmi Eyüboğlu atölyesinden 1968 senesinde mezun oldu. Resim çalışmalarını bir süre eğitim kurumlarındaki görevleri ile sürdürdü.

1975’te Trabzon Devlet Güzel sanatlar Akademisi’ni kurdu. 1978’e kadar bu galerinin yöneticiliğini üstlendi. Devlet Resim Sergisi dahil yurtiçi ve yurt dışında birden fazla sergiye katıldı.

Ressam Ursula Katipoğlu ile evli olan sanatçı 1981 senesinde eğitim kurumlarındaki görevlerini bırakarak Kuzguncuk’a yerleşti. Çalışmalarını Kuzguncuk’taki atölyesinde sürdürüyordu.Ressam Yusuf Katipoğlu, kanser nasıl tedavi edileceği gördüğü Başkent Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.