Yusuf Çim Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

17.09.2021
315
Yusuf Çim Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Yusuf Çim Kimdir?, biyografi bölümümüzde Yusuf Çim Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Yusuf Çim Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Yusuf Çim Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Yusuf Çim
Meslek Oyuncu
Yaşı 29 (1991-09-26)
Boyu 1,88
Kilosu 79 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Özge Özkaplan
Doğum Yeri İstanbul

Yusuf Çim Kimdir? Biyografi

Yusuf Çim, 26 Eylül 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kökeni Giresun’a dayanmaktadır.  

Orta öğretim eğitimini Beyoğlu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Teknolojisi Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim eğitim hayatına Arel Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü ile devam etmiştir. Oyunculuk alanında kendisini geliştirmek isteyen Yusuf Çim, 35,5 Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi de almıştır.  

Çalışma yaşamına 2009 senesinde modellik ile başlamış ve 2011 senesinde katılmış olduğu modellik müsabakasında da ikinci seçilmiştir. Daha sonra Avea ve Galatasaray Mobil reklam filmleri ile seyirci karşısına çıkmış ve tanınmaya başlamıştır.  

Eti, Blast, Castrol, Media Markt gibi reklam filmlerinde kameralar karşısına geçen yakışıklı oyuncu, bunun bunun yanında FHM dergisinin katalog çekimlerinde de yer almıştır.

2011 senesinde tertip edilen Best Model of Turkey müsabakasından hem önce hem de sonra çok sayıda defilede bulunan model, Günsel Ülkü, Damat, Fashion Week, Forever Young, Kiğılı, Lauren, Polo, Hatemoğlu, Mango, Tween, Marks&Spencer gibi ünlü markalar için de podyuma çıkmıştır.  

Oyunculuğunun ve modelliğinin bunun yanında müzikle de alakalı olan Yusuf Çim, 2013 senesinde ‘Olsun Bi Kere’ isimli albümünü yayınlamıştır. Ve albümdeOlsun Bi Kereadlı şarkısının 4 farklı versiyonu bulunmaktadır.  

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2014 senesinde ‘Ezra’ adlı dizi ile başlayan Yusuf Çim, dizideki Başkomiser Mustafa kişiliğiyle de büyük beğeni almıştır. Daha sonra İçimdeki Fırtına, Seven Ne Yapmaz, Servet, Hanım Köylü gibi birden fazla yapımda da bulunan tecrübeli oyuncu, en önemli çıkışını 2015 senesinde ‘Çilek Kokusu’ adlı dizi ile yaşamıştır. Dizide ise Burak kişiliğiyle önemli bir hayran kitlesi edinmiştir.

2015 senesinde Show Tv’de yayına giren ‘Piramit’ adlı yarışmanın sunuculuğunu üstlenen oyuncu, 2016 senesinde Sibel Can ile Yılbaşı Özel’in de sunucusu olmuştur.  

Bugünlerde ise Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Akrep’ adlı dizi ile seyirci karşısına çıkmaktadır.  

Terazi burcu detaylarına sahip olan Yusuf Çim, 1.88 metre uzunlukta ve 79 kilogram ağırlıktadır.  

Yusuf Çim’in oynadığı bazı diziler:

2015 – Çilek Kokusu (Burak Mazharoğlu) (TV Dizisi)

2016 – Hanım Köylü (Ferit Sabit) (TV Dizisi)

2017 Seven Ne Yapmaz (Ozan Ekinsoy) (TV Dizisi)

2018 Servet (TV Dizisi)

01 Aralık 2020 Salı 13:20
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.