Yüsra Geyik, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
154
Yüsra Geyik, nereli, kaç yaşında?

Yüsra Geyik, biyografi sitemizde Yüsra Geyik ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Yüsra Geyik kaç yaşında?, Yüsra Geyik memleketi neresi, Yüsra Geyik evi nerede, Yüsra Geyik nereli, Yüsra Geyik instagram, Yüsra Geyik ile alakalı her detay yazımızda..

Yüsra Geyik Biyografi

Yüsra Geyik kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yüsra Geyik dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Aynı zamanda sunucudur. 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 31 yaşındadır. 1993 senesinde kameraların karşısına geçti. 2006 yapımı “Arka Sokaklar” dizisinde çocuk oyuncu olarak başladığı oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını yine aynı dizide Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü Çoban’ın kızı Zeliha Çoban Zeliş olarak yaptı.

Yüsra Geyik yaşamı ve biyografisi

Yüsra Geyik 21 Haziran 1990 senesinde Samsun’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Samsun’da başladı. Daha sonra İstanbul’a yerleşti.  Eğitimine İstanbul Ataköy 60. yıl Ataköy İlköğretim Okulu’nda devam etmeye başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul’da Sanat Tasarımı ve Grafik Tasarım bölümünde sürdürmeye başladı.

Yüsra Geyik oyunculuk kariyerine çocuk yaşlarda ilk kez 1993 senesinde Gerçek Kesit adlı yapımla adım attı. 2003 senesinde “Hayat Bilgisi” dizisinde oynadığı “Ceyda” rolü ile adından söz ettirmeyi başardı. 2004 senesinde “Yabancı Damat” dizisinde “Melis” rolü ile dikkatleri üzerine çekti. 2005 senesinde Yumurcaklar Kampı ve Afacanlar Kampı dizisinde sunucu rolü ile yer aldı. En büyük çıkışını 2006 yapımı “Arka Sokaklar” dizisinde oynadığı “Zeliş” rolü ile yaptı.

Yüsra Geyik beyazperde de ilk defa 2018 senesinde “Bebek Geliyorum Demez” sinema filminde rol alarak “Yeliz” kişiliğine hayat verdi. Aynı yıl “Don Kişot’um Ben” tiyatro oyununda sahne aldı. Köpeği Bobo ile vakit geçiren genç oyuncu 2020 ve 2021 sezonunda “Arka Sokaklar” dizisinde “Zeliş” rolüne hayat verdi. 2020 senesinde Sağlam Geliyoruz yapımında yer aldı.

Yüsra Geyik 2021 senesinde Camdaki Kız adlı dizide Muzo’nun sevgilisi Meliha rolüne hayat veren isim oldu.

Yüsra Geyik boy kilo ve hangi burç?

Yüsra Geyik boyu 1.65 cm kilosu 50 kg ve burcu Yengeç.

Yüsra Geyik sevgilisi?

Yüsra Geyik sevgilisi oyuncu Rıza Kocaoğlu’dur.

Yüsra Geyik tiyatro oyunları

  • 2018 Don Kişot’um Ben

Yüsra Geyik dizileri ve filmleri

Yüsra Geyik yer aldığı diziler? Yüsra Geyik hangi dizilerde rol aldı?

  • 2021 Camdaki Kız (Meliha)
  • 2020 Arka Sokaklar (Zeliha Çoban)
  • 2020 Sağlam Geliyoruz
  • 2018 Bebek Geliyorum Demez (Yeliz)
  • 2005 Nehir
  • 2005 Yumurcaklar Kampı
  • 2004 Yabancı Damat (Melis)
  • 2003 Hayat Bilgisi (Ceyda)
  • 1993 Gerçek Kesit

Yüsra Geyik kaç yaşında, Arka Sokaklar Yüsra Geyik diziden ayrıldı mı, neden yarıldı, sevgilisi, eşi, evli mi, evlendi mi, babası kimdir? Camdaki Kız Meliha kimdir, Muzo’nun sevgilisi? Kısa olarak yaşamı, vikipedi ve Imdb kaynaklı birografi detaylarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.