Yüsra Geyik Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

19.09.2021
345
Yüsra Geyik Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Yüsra Geyik Kimdir?, biyografi bölümümüzde Yüsra Geyik Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Yüsra Geyik Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Yüsra Geyik Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(6) (1)
Ad Soyad Yüsra Geyik
Meslek Oyuncu
Yaşı 31 (1990-06-21)
Boyu 1,65
Kilosu 47 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Samsun

Yüsra Geyik Kimdir? Biyografi

Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim 1’inci sınıfı Samsun’da okumuş ve sonrasında ailesiyle İstanbul’a yerleşmişlerdir.  

Yüksek öğretim eğitimini Sanat Tasarımı Fakültesi’nde tamamlamıştır.  Tiyatro ile ilgilenmeye 4’üncü sınıfta başlayan Geyik, oyunculuk kursu alarak tiyatroya başlamıştır.  

Küçük yaşına rağmen kendi kaleme alıp yönetmiş olduğu ‘Horozum’ adlı oyun ile sahneye ilk kez çıkan güzel oyuncu, kariyerine de bundan sonraki zamanda oyunculuk yaparak devam etmeye karar vermiştir. Almış olduğu karar üzerine kendisini geliştirmek istemiş ve Bakırköy Sanatçılar Derneği tiyatro çalışmalarında yer almıştır.  

BASAD’taki tiyatro çalışmalarına okul yaşamı sebebiyle ara vermek zorunda kalmış ve liseye geçtiği yıl yaz tatilinde ailesi ve kuzeninin de önerileri ile Tümay Özokur Ajans’a kayıt olmuştur. Burada da dikkatleri çeken tecrübeli oyuncu, kısa film teklifi alarak ‘Kin ve Gül’ adlı çalışmada Ali Sürmeli ile oynamıştır.  

Kısa sürede tanınmaya başlayan genç oyuncu, Anlatsam Roman Olur, Hayat Bilgisi, Yabancı Damat, Nehir gibi yapımlarda da yer almıştır.  

2005 senesinde Yumurcak Tv’de ‘Afacanlar Kampı’ adlı programın sunuculuk görevini üstlenen güzel oyuncu, 2006 senesinden bu yana Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Arka Sokaklar’ adlı televizyon dizisinde Zeliha kişiliğine hayat vermektedir.  

İkizler burcu detaylarına sahip olan Yüsra Geyik, 1.65 metre uzunlukta ve 47 kilogram ağırlıktadır.  

Yüsra Geyik’in yer aldığı diziler ve filmler:

2006 – 2015 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)

2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)

2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)

2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)

2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

07 Temmuz 2020 Salı 17:47
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.