Yüce Armağan Erkek kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
276
Yüce Armağan Erkek kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Yüce Armağan Erkek kimdir?, biyografi sitemizde Yüce Armağan Erkek kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Yüce Armağan Erkek kimdir? kaç yaşında?, Yüce Armağan Erkek kimdir? memleketi neresi, Yüce Armağan Erkek kimdir? evi nerede, Yüce Armağan Erkek kimdir? nereli, Yüce Armağan Erkek kimdir? instagram, Yüce Armağan Erkek kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Yüce Armağan Erkek kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Yüce Armağan Erkek
Doğum tarihi: 24 Haziran 1989
Doğum yeri: Ankara
Boyu: 1.70 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli (Ecem Erkek ile)
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu, Seslendirme
İnstagram hesabı için tıklayın.

Yüce Armağan Erkek nereli? Kaç yaşında?

Yüce Armağan Erkek kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Yüce Armağan Erkek yer aldığı diziler ve filmleri? Yüce Armağan Erkek evli mi, kiminle evlendi, çocuğu var mı, eşi kim? Yüce Armağan Erkek alevi mi, ne iş yapıyor, vikipedi bilgileri kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Yüce Armağan Erkek yaşamı ve biyografisi

Yüce Armağan Erkek Türk dizi, tiyatro ve seslendirme sanatçısıdır. Oynadığı tiyatro oyunları ve televizyon dizileri ile tanınmaktadır.

Yüce Armağan Erkek alevi mi, ne iş yapıyor, vikipedi bilgileri

Yüce Armağan Erkek 24 Haziran 1989 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Ankara’dır. Eğitim yaşamına Ankara’da başlayan Yüce Armağan Erkek oyunculuk kariyerinin temellerini ilk kez Mamak Belediye Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimi alarak başladı. Ardından Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğu’nda diksiyon eğitimi aldı. Üniversite eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı Bölümü’nde ilerleten Yüce Armağan Erkek  mezun olduktan sonra tiyatro oyunlarında oynamaya başladı. 2008 sezonunda Tiyatro Ayakbağı aracılığıyla sahnelenen Dario Fo’nun “Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!” oyununda sahne aldı. Aynı zamanda tiyatro oyunlarında dramaturg ve yardımcı yönetmen olarak da görev yaptı.

Yüce Armağan Erkek dizi oyunculuğuna ilk kez 2010 senesinde “Behzat Ç.” adlı dizide “Alper” rolünü canlandırarak adım attı. Ardından 2017 senesinde “Hayat Sırları” dizisinde rol aldı. Yüce Armağan Erkek özel yaşamında oyuncu Ecem Erkek ile nikah masasına oturdu. Günümüzde tiyatro ağırlıklı olmak üzere dizi film çalışmalarını sürdürmektedir.

Yüce Armağan Erkek tiyatro oyunları

  • 2018 Fisterra / Dramaturg
  • 2017 Kafatası / Yardımcı Yönetmen
  • 2016 Şark Dişçisi / Margos          
  • 2016 Romeo & Juliet / Oyuncu 
  • 2016 Tersine Dünya / Oyuncu
  • 2015 Çöl Oyunu / Oyuncu          
  • 2015 Bir İnce Sızı Nisan 1915 / Oyuncu

Yüce Armağan dizi ve filmleri

Yüce Armağan yer aldığı diziler? Yüce Armağan hangi dizilerde oynadı? Oynadığı tüm filmleri aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2017 Hayat Sırları TV Dizisi
  • 2010 Behzat Ç. (Alper) TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.