YouTuber Emre Durmuş Kimdir? Nasıl ünlü oldu?

26.10.2021
327
YouTuber Emre Durmuş Kimdir? Nasıl ünlü oldu?

YouTuber Emre Durmuş Kimdir? Nasıl ünlü oldu?, biyografi sitemizde, YouTuber Emre Durmuş Kimdir? Nasıl ünlü oldu? başlığı altında makale bir araya getirdik. YouTuber Emre Durmuş Kimdir? Nasıl ünlü oldu? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

YouTuber Emre Durmuş Kimdir? Nasıl ünlü oldu?

Bu yazımızda gezgin YouTuber Emre Durmuş’tan söz edeceğiz. Ne zamandan beri seyahat ediyor ve şimdiye kadar kaç ülke gezdi? Yaptığı işten ne kadar para kazanıyor? Kaç yaşında ve nereli gibi konulara değineceğiz. Hadi başlayalım.

Emre Durmuş 1993 Hatay şehri doğumludur. 2 kardeşi mevcuttur. Kilosu 60, boyu ise 1.75’tir. Tuttuğu takım Galatasaray.

Elektronik Elektronik Mühendisliği mezunu bunun bunun yanında Kemerburgaz Üniversitesi’ndeki eğitimini de dondurmuş durumda.

Dünyayı gezmeye 2014 senesinde başlayan Emre, öğretim yaşamını İstanbul’da sürdürüyordu. İstanbul’da mühendislik okuyan Emre Durmuş, okulunu dondurarak varını yoğunu satıp hayallerinin peşinden koşmak için dünyaya açılmaya karar verdi.

Tabi insanın aklına gelen ilk şey şu. Ailesi bu duruma nasıl tepki verdi? Ailesinin bu duruma destek verdiğini kendi blogunda belirtmiştir.
Dünyayı gezmek için çok büyük paralara gerek olmadığını göstermek içi otostop yaparak seyahat eden genç, bu gezilerden edindiği tüm tecrübeleri de açtığı bir blog sitesinde kaleme almaya başladı. Blogunun ismi de Yol Günlükleri.

Lakin YouTube’un patlamasıyla, bir YouTube kanalı açtı ve burada gezilerinden kesitler sunmaya başladı. Bir dönem kendisi gibi gezgin olan Yağmur Arat sevgilisiydi ve birlikte gezi videoları çektiler.
Şimdiyse bu yazının hazırlandığı tarih saygınlığı ile 1 milyon 650 bin aboneye sahip bir gezi kanalı bulunan ve videolarının toplam izlenmesi 203 milyona ulaşan gezgin bir YouTuber!

Şimdiye kadar 160tan fazla ülke gezmiş.

Emre Durmuş, Norveç’teki Pulpit kayalıklarından tutun da Japonya’daki bir köye, Hindistan Varanasi’sinden tutun da Latin Amerika’daki Amazonlara kadar bir çok yere gitmiş.

Peki Emre Durmuş yaptıklarından para kazanabiliyor mu?

Emre Durmuş, konuk olduğu her videoda bu işe para kazanmak için başlamadığını dile getiriyor. İlk başlarda gezilerde edindiği tecrübeleri yazdığı bir blog sitesi olan Emre blogunda Adsense ile para kazanmış. Bugünlerde YouTube aracılığıyla milyonlara hitap ediyor. YouTube gelirleri ise ajans üzerinden Dolar bazlı olduğu için ve Emre’nin videoları milyonlarca izlendiği için hemen hemen YouTube gelirinin 20-40 Bin TL içinde
değiştiğini aktarabiliriz. Lakin bunun yanında videolarına sponsor olan markalar ile de kazanç elde ediyor. Bu da onun gezilerinde daha iyi yerlerde kalmasını ve daha iyi bölgelere gitmesini sağlıyor.

Lakin iş bu noktaya gelene kadar başına çok şey gelmiş. İlk seyahate çıkma aşamasına geldiğinde seyahat için para biriktirmiş fakat daha yola çıkamadan soyulmuş. Tüm parası elinden uçup gitmiş. Bu durum onu pes ettirmemiş ve yola devam etmiş. Parasız nasıl seyahat edebilirim? Ya da gezerken nasıl para kazanırım sorularını yanıtlamaya çalışırken birden çok alternatif olduğunu görmüş.

Gerçekleştirdiği Dünya turunu hemen hemen parasız yaptığını iddia ediyor.Genelde otostop çekerek ulaşımını sağlamakta.
Couchsurfing tercih ederek bireylerin evlerinde kalıyor, bulamazsa dışarıda parklarda, plajlarda, restoranlarda uyuyor ve bu zor olsa da kendisi keyif alıyor.

Pek çok kez fotoğraf çekerek para kazanmış, bubble yaparak para kazanmış, bileklik satarak para kazanmış.
Kısa süreli olarak hotellerde ve restoranlarda çalışarak kendisine bütçe elde etmiş. Seyahat etmesindeki en büyük ama mutlu olmak ve merakını gidermek. Lakin gezdiği ülkelerde başına kötü şeyler de gelmiş.Malezya’da iken daha halen yeni aldığım telefonu çalınmış.
Morali çok bozulmuş, çünkü fotoğrafları ve videolarının hepsi telefonun içindeymiş.

Daha sonra tekrar Singapur’a geçip dostlarıyla vakit geçirmek hem de toparlanıp yola devam etmek istemiş. Ama planladığı gibi olmamış.
Sınıra geldiğinde Singapur kendisini Türk pasaportundan dolayı 6 saat boyunca sorgulamış.

Geçen sene de başı çok daha büyük bir derde girdi. Youtuber dostlarıyla gittiği İstanbul’da oynanan süper kupa maçında Deli Mi Ne sahaya atladı. Bunun neticesinde gözaltına alındı ve neticesinde verilen kararla kendisine yurt dışına çıkma yasağı getirildi. Lakin sonrasında bu yasak da kaldırıldı.

Biyografi buraya kadardı. Dizi Analiz sitesi okuduğunuz için teşekkürler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.