Yonca Evcimik Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
151
Yonca Evcimik Kimdir Biyografi ve Hayatı

Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı

1963 senesinde İstanbul’da doğam Yonca Evcimik Mimar Sinan Üniversitesinde Bale Bölümünde eğitim gördü. Bu okuldan mezun olduktan sonra çeşitli tiyatrolar ve gösterilerde sahne almaya başladı. Birçok tiyatro oyununda ve gösteride sahne alarak kendini geliştirdi. 1990 senesinde profesyonel olarak şarkıcı olarak sanat kariyerine başladı. Aynı zamanda başarılı bir dansçı olarak da ülkemizde bir çok kişiyi yetiştiren dans okulunu açtı. Kazandığı başarılar ile Yonca Evcimik kimdir sorusunu sorduran başarılı sanatçı sinema ve televizyonda da bir çok başarılı işler yapmıştır. Aldığı sanat eğitimini başarılı biçimde kabiliyeti ile birleştirerek bir çok ödüle ve halk içinde saygınlığa ulaşmış bir isimdir.


Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı

İstanbul’da 16 Eylül 1963 senesinde doğan ünlü sanatçı ilkokulu ve ortaokulu İstanbul’da bitirdi. Çocuk senelerında sanata olan ilgisi nedeni ile çocuk tiyatrosuna gitmeye başladı. 1977 senesinde başlayan bu macerası günümüze kadar sürmektedir. Küçük bir çocukken başlayan sanata olan ilgisi ve kabiliyeti sebebiyle eğitimler almaya başladı. 1978 senesinde tiyatrolarda dansçı olarak sahneye çıkmaya başladı. 1979 senesinde Şan tiyatrosuna girerek bu alandaki kariyerini yavaş bir biçimde oluşturmaya başladı. 1984 yılına kadar Şan tiyatrosunda bir çok başarılı oyunda yer alarak kendisini iyice geliştirme fırsatı buldu. Yüksek öğrenimi için Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yüksek Bale bölümünü kazanıp bu okundan başarılı biçimde mezun oldu. Daha sonra daha profesyonel çalışmalar çalışmalara başlamak için mevcut işinden de ayrılarak ses sanatçılığı eğitimi almaya başladı. Bilhassa müzik bölgesindeki başarıları ile tanınan sanatçı için Yonca Evcimik nerelidir Sorusu çok sorulmaktadır.


Yonca Evcimik Sanat Yaşamı

1990 senelerında başlayan müzik yaşamının öncesinde 1980li senelerda bir çok tiyatro oyununda ve müzikalde rol almıştır. Bilhassa Şan tiyatrosunda Yedi Kocalı Hürmüz, Şen Sazın Bülbülleri, Hababam Sınıfı ve Carmen gibi önemli tiyatro eserlerinde oynamayı başarmıştır. 1985 senesinden 1990lara kadar Deve Kuşu Kabare’de oynamanın yanında Aşk olsun, Reklamlar ve Deliler gibi oyunlarda da oynamayı başarmıştır. 1990ların hemen öncesinde bi hayli popüler olan Gülhane Etkinliklerinde Show Girl olarak sahne almış ve sahne deneyimini iyice geliştirmiştir. Dansçı olarak bir çok tiyatro oyunu ve müzikalde bulunanda Yonca Evcimik 1990lar ile ses sanatçılığına ilgi göstermiş ve bu alanda çalışmalar yapmıştır.

1991 senesinde piyasaya çıkan ilk albümü olan Abone bir süre hiç satmasa da TRT’de yapılan bir programa katılması ve halkın şarkıları dinlemesi ile bir anda çok popüler olmuştur. O günden sonra yok satan albümü için bir çok çalışma yapan sanatçı çok sayıda konsere de çıkmıştır. Yonca Evcimik İstanbullu bir sanatçı olarak 1991 senesinde büyük ses getiren albümü ile başladığı müzik yolcuğunda 1992 senesinde ikinci albümü Kendine Gel’i piyasaya sürdü. Oldukça ilgi gören bu albümün sonrasında da 1994 senesinde üçüncü albümü 8:15 Vapuru sevenleri ile buluştu.

Kendine ait bir müziği olan Yonca Evcimik halk aracılığıyla ve özellikle gençler aracılığıyla çok sevilmiş ve ilgi görmüştür. Oldukça başarılı olan Yonca Evcimik kaç yaşındadır sorusu da çok fazla sorulmaktadır. Müzik yaşamı dışında film ve dizi projelerinde de yer almıştır. Bilhassa uzun süre televizyonlarda yayımlanan Çılgın Bediş isimli dizi çok ilgi görmüştür. Bunun dışında da bir çok değişik çalışmada bulunan ünlü oyuncu bir çok ödüle de layık görülmüştür. Kendi yapım şirketini kuran ünlü sanatçı bir çok isminde albümlerini hazırlayarak piyasaya sürmüştür. Dans okulu kürara bir çok kabiliyeti de ülkemize kazandırmıştır. Halen müzik yaşamını ilerleten ünlü isim çalışmalarına sürdürmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.