Yılmaz Özdil Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
296
Yılmaz Özdil Kimdir? Biyografi Sayfası

Yılmaz Özdil Kimdir? Biyografi, bölümünde Yılmaz Özdil Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Yılmaz Özdil Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Yılmaz Özdil Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil, 1965 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. İzmir Atatürk Lisesi’nin sonrasında Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. 1994 senesinde Milliyet gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 senesinde ise Sabah gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu.

Yılmaz Özdil, 1999 senesinde Fatih Çekirge’nin genel yayın yönetmenliğini yaptığı Star gazetesinin kuruluşunda yer aldı. Star gazetesinden ayrıldıktan sonra Sabah gazetesine döndü. ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. atv ve Sabah’ın TMSF’ye devredilmesinin sonrasında Hürriyet gazetesine geçti.


2008-2011 senelerı içinde, Uğur Dündar’ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Yılmaz Özdil, halen Hürriyet’te yazmaktadır.

2013 senesinde ”Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda” adlı kitabı Doğan Kitap aracılığıyla yayınlandı.

Yılmaz Özdil Kitapları

2011 İsim, Şehir, Hayvan – Deneme – Eleştiri
2012 İsim, Şehir, Bitki – Deneme – Eleştiri
2013 Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda – İnceleme

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.