Yiğit Ege Yazar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
625
Yiğit Ege Yazar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Yiğit Ege Yazar kimdir?, biyografi sitemizde Yiğit Ege Yazar kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Yiğit Ege Yazar kimdir? kaç yaşında?, Yiğit Ege Yazar kimdir? memleketi neresi, Yiğit Ege Yazar kimdir? evi nerede, Yiğit Ege Yazar kimdir? nereli, Yiğit Ege Yazar kimdir? instagram, Yiğit Ege Yazar kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Yiğit Ege Yazar kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Yiğit Ege Yazar
Doğum tarihi: 30 Eylül 2000
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.70 cm
Kilo:  60 kg
Burcu:  Terazi
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Yiğit Ege Yazar nereli? Kaç yaşında?

Yiğit Ege Yazar kimdir, nereli, kaç yaşında, sevgilisi, boyu, kilosu ve burcu, Bez Bebek, Dengi Dengine, Köstebekgiller, Kardeşler filmleri dışında Diriliş Ertuğrul dizisinde oynadı mı? Annesi ve ailesi ile ilgili bilgiler, aldığı ödüller kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Yiğit Ege Yazar yaşamı ve biyografisi

Yiğit Ege Yazar Türk dizi ve sinema oyucusudur. 2009 senesinde başladığı sinema kariyerinden sonra oynadığı Köstebekgiller sinema filmi serileri ile tanınmaya başladı. Ayrıca ulusal ve ülkeler arası ödülleri ile de gündeme gelmiştir. 

Yiğit Ege Yazar 30 Eylül 2000 senesinde Sakarya’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi ev hanımı ve babası özel bir şirkette çalışmaktadır. Annesi ve babası ayrı olan Yiğit Ege Yazar’ın Kerem ve Can adında 2 kardeşi mevcuttur. Öğrenimine Sakarya’da başlayan tecrübeli oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sürdü.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Yiğit Ege Yazar bunun yanı sıra Eminem hayranıdır. Oyunculuk kariyerine 2009 senesinde “Kanal-İ-zasyon” sienma filmi ile başladı. Daha sonra “Köstebekgiller” sinema filmi serilerinde oynamaya başladı. 2019 senesinde oynadığı “Kardeşler” sinema filmi ile ödüle layık görüldü.

Hedefleri içinde yönetmenlik mesleği olan yakışıklı oyunu kısa film projelerinde oynamakta ve sevgilisi ise Reyhan Asena Keskinci’dir.

Yiğit Ege Yazar ödülleri

  • Dhaka Uluslararası Film Festivali Asya Filmleri – En İyi Erkek Oyuncu
  • 25. Adana Film Festivali- En İyi Erkek Oyuncu – Altın Koza Ödülü

Yiğit Ege Yazar dizi ve filmleri

Yiğit Ege Yazar yer aldığı diziler, hangi filmlerde rol aldı, güncel olarak aşağıda listelenmektedir.

  • 2019 Dengi Dengine
  • 2019 Kardeşler
  • 2016 Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı
  • 2015 Köstebekgiller: Perili Orman
  • 2012 Köstebekgiller
  • 2009 Kanal-İ-zasyon
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.