Yetkin Karakaya kimdir, Yetkin Karakaya kaç yaşında?

04.11.2021
306
Yetkin Karakaya kimdir, Yetkin Karakaya kaç yaşında?

Yetkin Karakaya kimdir, biyografi bölümünde Yetkin Karakaya biyografi sayfası ile karşınızdayız. Yetkin Karakaya kaç yaşında?, Yetkin Karakaya memleketi neresi, Yetkin Karakaya facebook, Yetkin Karakaya nereli, Yetkin Karakaya instagram, Yetkin Karakaya ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Yetkin Karakaya kimdir? başlığımızın detayları..

Yetkin Karakaya Kimdir – Yetkin Karakaya Biyografi

1964 Aydın Söke doğumlu olan ozanımız Yetkin Karakaya ilköğrenimini Söke Karacahayıt Köyün İlkokulunda bitirdikdan sonra Almanyada işçi olarak çalışan ailesinin yanına götürülür ve lise, yüksekokul eğitimlerini Nürnberg de alır. 1985 de Türkiyeye dönüş yaparak 1987 de İstanbul Teknik üniversitesi Maden Mühendisliği bölümüne hak kazanır.. Lakin ne var ki, eğitimini yarım bırakır ve ufak yaşta  kimsenin desteği olmadan kendi kendine öğrendiği sazı ile başlar kavgası..

2007 de ilk albümü Vakit Geldi yi kendi olanakları ile ve çok zor şartlar altında amatör bir studyoda piyasaya sürer..  2010 senesinde ise araştırma ve birikimlerinin ilki olan Zeybek Ateşi Lodos Albümünü yine hiç bir kimse ve kurumun desteği olmadan piyasaya sınırlı sayıda sürer..Bu albümü  müzik otoriterleri aracılığıyla büyük beğeni almış ve çağın albümü olarak nitelendirilmiştir.

Yetkin Karakaya, yüzlerce kültürel eserler üretmiş, Zeybek Ateşi Fırtına ve Kasırga albüm eserlerini hazırlamıştır.. Yediveren Ezgiler adı altında adını her ilimizin endemik bir bitkisinden alan 81 Albüm 567 Türkü projesininde tasarımcısıdır.

Ozan Yetkin Karakaya’nın Kendisine ait 3800 Bestesi  bulunmaktadır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.