Yeşim Erbil Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
391
Yeşim Erbil Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Yeşim Erbil Kimdir?, biyografi sitemizde Yeşim Erbil Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Yeşim Erbil Kimdir? kaç yaşında?, Yeşim Erbil Kimdir? memleketi neresi, Yeşim Erbil Kimdir? evi nerede, Yeşim Erbil Kimdir? nereli, Yeşim Erbil Kimdir? instagram, Yeşim Erbil Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Yeşim Erbil Kimdir? Biyografi

Yeşim Erbil Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Mehmet Ali Erbil’in kız kardeşi doktor Yeşim Erbil kimdir, kaç yaşında, evli mi ve nerelidir? Prof. Dr. Yeşim Erbil’in kariyer yolculuğu ile ilgili bilinmeyenler. Ünlü televizyon şovmeni Mehmet Ali Erbil‘in kız kardeşi Yeşim Erbil tıp camiasında ünlü bir doktor. Abisi Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuna ilişkin bilgiler veren Prof. Dr. Yeşim Erbil’in yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle.

Prof. Dr. Yeşim, 1963 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in kız kardeşidir. Aynı zamanda usta tiyatrocu merhum Sadettin Erbil’in kızıdır. Eğitim yaşamı 1977 senesinde İstanbul Şişli Terakki Lisesinde başladı ve 1980 senesinde liseyi bitirdi. Ardından 1981 senesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesine girdi. 1987 senesinde mezun olan Yaemin Erbil İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Uzmanlık eğitimi aldı.

Tıp kariyerine 1992 senesinde İstanbul Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı  olarak başladı. 2016 yılına kadar burada çalışmaya sürdü. 2005 senesinde  Doçent ve 2016 senesinde da Genel Cerrahi Profesörü oldu. 2016 senesinde kendisine ait özel muayenehane açtı. Bir çok sanat, siyaset ve spor dünyasının ünlü doktorudur.

Yasemin Erbil bunun yanı sıra Türk Cerrahi Derneği Başkanlığı, Tıpta Uzmanlık Kurulu Genel Cerrahi Müfredat Komisyonu Başkanlığı da yapmıştır.

Prof. Dr. Yeşim Erbil yüzlerce bilimsel makale, 6 kitap, 45 kitap bölümü hazırladı. Bunun yanında 130 ülkeler arası makale, Endokrin Cerrahisi ile alakalı 55 tane DVD eğitim projesi mevcuttur. İnternet üzerinden canlı ameliyat yayınının 26 tanedir. Ünlü doktor Prof. Dr. Yeşim Erbil 20 senedir Endokrin Cerrahisi ile alakalı çalışmalarını sürdürmeye sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.