Yelda Kırçuval kimdir, Yelda Kırçuval kaç yaşında?

07.11.2021
171
Yelda Kırçuval kimdir, Yelda Kırçuval kaç yaşında?

Yelda Kırçuval kimdir, biyografi bölümünde Yelda Kırçuval biyografi sayfası ile karşınızdayız. Yelda Kırçuval kaç yaşında?, Yelda Kırçuval memleketi neresi, Yelda Kırçuval facebook, Yelda Kırçuval nereli, Yelda Kırçuval instagram, Yelda Kırçuval ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Yelda Kırçuval kimdir? başlığımızın detayları..

Yelda Kırçuval Kimdir – Yelda Kırçuval Biyografi

TV programcısı, sunucu ve yazar Yelda Kırçuval, 1978 senesinde dünyaya geldi. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Sinema-Tv bölümünü başarı bursuyla okudu.

Kırçuval 1997’de TRT sınavlarına girdi ve sonrasında TRT eğitmenlerinden Diksiyon, Fonetik, Artikülasyon dersleri alarak meslek yaşamına ilk başlangıcı yaptı.Editör-Spiker olarak sürdü. 1999’da birden fazla dizi film,reklam ve belgesellerde dublaj yaptı. Aynı senelerda televizyona ilk adımı HBB TV’de Ana Haber sunarak başladı.

Aynı zamanda Editor-Spiker olarak görev yaptığı televizyonda program yapımcılığı ve sunuculuğunu da üstlenmiştir. Habercilik yönüyle birlikte televizyon programcılığı yönünde de kendini sıra sıra geliştirmiştir. 2000’de SHOW TV’de gece “Haber Hattı” programını hazırlayıp sundu ve bunun yanı sıra tüm programların seslendirmelerini de üstlendi.Daha sonra yine birden fazla kanalda haber sundu.

ATV İç Yapımlarda Yapımcı-Sunucu olarak görev yaptı.

Yelda Kırçuval, Temmuz 2016’da Destek yayınevinden çıkan “Adapsız kadınlar & Hayasız erkekler” kitabının da yazarıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.