Yavuz Karakaş Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

25.10.2021
271
Yavuz Karakaş Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Yavuz Karakaş Kimdir? Biyografisi, bölümünde Yavuz Karakaş Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Yavuz Karakaş Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Yavuz Karakaş Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Yavuz Karakaş

Yavuz Karakaş, 24 Mart 1937 senesinde Gaziantep’da dünyaya geldi. Ortaokul mezunudur. 1960 senesinden bu yana Yeşilçam’da jön karakter rollerinde oynamaya başladı.

1964 senesinde Çanakkale Aslanları, 1965’te Sadri Alışık, Gönül Yazar ve Çolpan İlhan ile birlikte oynadığı Kocamın Nişanlısı, 1967’de Türkan Şoray ile Bir Dağ Masalı, Kemal Sunal ile İyi Aile Çocuğu, Şark Bülbülü, İnek Şaban bazı önemli filmleri içindedır.

Yavuz Karakaş, 1970 senesinde Yeşilçamdaki s**s filmleri furyası başlayınca, sinemaya küserek filmlerine ara verdi ve Almanya’ya, Hamburg’a gitti. Sonra Türkiye’ye döndü. Eskiden okuyuculuk yaptığı için alt yapısı olduğundan, film yerine 2 plak doldurdu, 4 parça okudu.


Yavuz Karakaş, 2002 senesinde Sibel Can’ın başrolde oynadığı Berivan adlı dizide Merdan Ağa rolünü canlandıran Yavuz Karakaş, son kez 2012 senesinde Karadavut filminde rol aldı.

Oyunculuk çalışmalarına devam eden Yavuz Karakaş, bunun bunun yanında oğlu ile birlikte bir fotoğraf stüdyosu da işletmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.