Yavuz Dizdar Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
429
Yavuz Dizdar Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Yavuz Dizdar Kimdir
Yavuz Dizdar Kimdir

Onkoloji doktoru olan Yavuz Dizdar kimdir? Biyografisi ve Hayatı. Yavuz Dizdar, 1964 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Öğrenimine 1982 yılı itibariyle İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Hemen sonrasında 1988 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Yavuz Dizdar, zorunlu hizmet adına da Batman’da 1 yıl kadar görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1989 ve 1992 senelerında Farmakoloji ilaç bilimi üzerine uzmanlık eğitimi almıştır. Ardından Radyasyon Onkolojisi dalında kanser üzerine uzmanlık eğitimi tamamlanmıştır.

Almış olduğu eğitimlerden farklı olarak İstanbul Üniversitesi’nde kanser biyolojisi ve immünolojisi doktorası unvanına sahip olmuştur. Hatta hala bu enstitüde radyasyon onkolojisi uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yavuz Dizdar’ın yaptığı çalışmalara ek olarak 1994 yılı itibariyle Dünya Gazetesi’nde sağlık ekonomisi ve politika hususunda yazıları da yazmaya sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesive diğer üniversitelerde eğitime yön veren yazıların da olduğu Fakülte Dergisi 2008 yılı itibariyle yayındadır.

Dr. Yavuz Dizdar’ın bireysel amacı, yeni düşüncenin desteklenmesidir. Onkoloji Uzmanı olan Yavuz Dizdar, birinin DNA’sı ile alakalı değil, hücreyle değil de bağ dokuyla alakalı olduğunu iddaa etmektedir. En son Dr. Yavuz Dizdar, kemoterapiye karşı çıkmaktadır. Bunun yerine tedavi için ev yapımı yoğurt yenmesini ve paça çorbası içilmesini önermektedir. Ayrıca kendisinin 2014 senesinde “Yemezler” adından bir kitabını yayınlamıştır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.