Yasin Obuz kimdir, Yasin Obuz kaç yaşında?

05.11.2021
51
Yasin Obuz kimdir, Yasin Obuz kaç yaşında?

Yasin Obuz kimdir, biyografi bölümünde Yasin Obuz biyografi sayfası ile karşınızdayız. Yasin Obuz kaç yaşında?, Yasin Obuz memleketi neresi, Yasin Obuz facebook, Yasin Obuz nereli, Yasin Obuz instagram, Yasin Obuz ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Yasin Obuz kimdir? başlığımızın detayları..

Yasin Obuz Kimdir – Yasin Obuz Biyografi

Masterchef Türkiye, yarışmacısı Yasin Obuz,son derece hiperaktif bir yapıya sahiptir.1988’de Diyarbakır’da doğan ve 3 kardeşi olan Yasin Obuz, çocukluğundan bu yana spor yapıyor.

İlk spor lisansı 1998’de çıkan Obuz, amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunların bunun yanında, çocukluğunda 2 yıl jimnastik yaptı, voleybol ve basketbol da oynadı. Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde okuyan Obuz, üniversite senelerında ise spor olarak fitness yaptı. Üniversitede mutfağa merak saldığı için yemek yapmayı öğrenmeye başladı.

Yemek yaparken mutlu olduğunu fark eden Yasin, bir dönem Rusya St. Petersburg’da yaşadı ve hemen hemen olarak 20 ülke gezdi. Gittiği ülkelerin mutfak kültürlerini, eğlence tarzlarını, yaşayış şekillerini gözlemledi. Kendisine ait ufak bir işletmesi var.

 Yasin Obuz, önceden Yemekteyiz adlı yarışmada yarışmış.Ayrıca yönetmenliğini Bilal Kalyoncu’nun yaptığı 6 Eylül 2019 da gösterime giren Cin-si Bozuk adlı sinemada rol almıştır.

Söylemezsem Olmaz programının sunucularından birisi olan Ece Erken’in Yasin Obuz’un kendisine ağza alınmayacak küfürler ettiği iddiasıyla dava açacağını söyleyerek gündeme gelmişti.

Yasin Obuz, Survivor 2020 gönüllüler takımı yarışmacıları içinde yer almıştı.Acun Ilıcalı’ survivor’da elenen Yasin Obuz’un bir yıl boyunca 215 gün prime time kuşağında televizyona çıkarak rekor kırdığını dile getirdi.

Yıllarca Kıbrıs’ta yaşamış olan Yasin Obuz’un ınstagram hesabında 1,3milyon takipçisi var.

Yakında Exxen’de ekranlara gelecek olan yeni dönem dizisi Yavuz’a Yasin Obuz dahil oldu.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.