Yasin Çağatay Seçkin kimdir, Yasin Çağatay Seçkin kaç yaşında?

05.11.2021
70
Yasin Çağatay Seçkin kimdir, Yasin Çağatay Seçkin kaç yaşında?

Yasin Çağatay Seçkin kimdir, biyografi bölümünde Yasin Çağatay Seçkin biyografi sayfası ile karşınızdayız. Yasin Çağatay Seçkin kaç yaşında?, Yasin Çağatay Seçkin memleketi neresi, Yasin Çağatay Seçkin facebook, Yasin Çağatay Seçkin nereli, Yasin Çağatay Seçkin instagram, Yasin Çağatay Seçkin ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Yasin Çağatay Seçkin kimdir? başlığımızın detayları..

Yasin Çağatay Seçkin Kimdir – Yasin Çağatay Seçkin Biyografi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu,  aracılığıyla, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na da Yasin Çağatay Seçkin atandı.

Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Mimar unvanı ile mezun oldu.

Seçkin, sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Programı’ndan Yüksek Mimar ve Kentsel Tasarım Programı’ndan da Doktor unvanlarını aldı.
Doktora sonrasında Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde ‘Sürdürülebilir Peyzaj Konstrüksiyonu’ hususunda doktora sonrası çalışmalarını ilerleten Prof. Dr. Seçkin’in akademik incelemeleri, tasarımda bilişim, mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı ve konstrüksiyonu ile engelsiz tasarım konuları üzerinde yoğunlaştı.

Prof. Dr. Seçkin, lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli bölümlerde dersler veriyor. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte özellikle üç boyutlu modelleme, bilişim ve drone teknolojileri üzerine bilimsel araştırma projeleri yürütüyor. Uluslararası hakemli dergilerde editörlük ve yayın kurulu üyeliklerini sürdürüyor. Mimari, peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım alanlarında proje üretim faaliyetlerine sürdürmekte

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.