Yalçın Çakır Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

25.10.2021
201
Yalçın Çakır Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Yalçın Çakır Kimdir? Biyografisi, bölümünde Yalçın Çakır Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Yalçın Çakır Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Yalçın Çakır Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Yalçın Çakır

Yalçın Çakır, 20 Haziran 1961 senesinde İstanbul’un Eyüp beldesinde dünyaya geldi. Babasının işi sebebiyle bebekliği İstanbul Aksaray’da taş bina olarak anılan Milli Eğitim Müdürlüğü lojmanında geçti. Çocukluk senelerını Kasımpaşa’da geçirdi. Babasının iş değişikliği sebebiyle gençlik senelerında Etiler’de yaşadı.

Yalçın Çakır, gazeteciliğe halen 15 yaşında 1978 senesinde Hürriyet Gazetesi’nde serbest bölge muhabiri olarak başladı. Bir yandan okurken, ailesinin ekonomik şartları gereği çalışmaya başlayan Çakır, okuldan sonra taksi duraklarında telefonlara bakarak evin geçimine katkı sağladı.

Geceleri gazinolarda fotoğrafçılık da yapan Yalçın Çakır, Milliyet, Cumhuriyet ve Yeni Asır Gazetelerinde’de çalıştı. Gençlik senelerında Beşiktaş Spor Kulübü’nde Boks sporu ile uğraştı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mezunu olan Yalçın Çakır, bir süre de Nurettin Sözen İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı iken onun danışmanlığını yaptı. 1992’den bu yana, 2 kez ara vermesine rağmen Flash TV’de çalışıyor. 2004 senesinde aşırı stresten kalp krizi geçirmiştir.
Yalçın Çakır, Flash TV’de Düzlem ayna, yüzyüze, flaş ekip, evlat acısı, evlat hasreti programlarını hazırladı. 2007’den beri sunuculuğunu yaptığı Gerçeğin Peşinde programı, Ağustos 2012 tarihinde son bulmuştur. 
Yalçın Çakır, Flash TV’de Sabah 07:00 ile 10:00 saatleri içinde ‘Gerçek Gündem’ isimli sabah haberlerini sağlamaktadır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.