Yağmur Shahbazova kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
213
Yağmur Shahbazova kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Yağmur Shahbazova kimdir?, biyografi sitemizde Yağmur Shahbazova kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Yağmur Shahbazova kimdir? kaç yaşında?, Yağmur Shahbazova kimdir? memleketi neresi, Yağmur Shahbazova kimdir? evi nerede, Yağmur Shahbazova kimdir? nereli, Yağmur Shahbazova kimdir? instagram, Yağmur Shahbazova kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Yağmur Shahbazova kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Yağmur Shahbazova
Doğum tarihi: 13 Şubat 1987
Doğum yeri: Azerbeycan – Bakü
Boy: 1.68 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: Kova
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Yağmur Shahbazova nereli? Kaç yaşında?

Yağmur Shahbazova kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, boy kilo bilgileri, annesi, sevgilisi, Yağmur Shahbazova haqqinda merak edile tüm detaylar. Yemin dizisinin Azeri kızı Yağmur Shahbazova kimdir? Yemin Narin kimdir? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları, yer aldığı diziler kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak. 

Yağmur Shahbazova yaşamı ve biyografisi

Yağmur Shahbazova Azerbaycan kökenli – aslıllı dizi oyuncusudur. 2016 senesinde rol aldığ Vicdan Haqqı dizisinde oynadığı Narin rolü ile kendi ülkesinde tanındı. 2019 senesinde Türk yapımı Yemin adlı dizide Narin rolü ile büyük bir çıkış yakaladı.

Yağmur Shahbazova 13 Şubat 1987 senesinde Azerbaycan Bakü’de dünyaya gözlerini açtı. Annesi Azerbaycan’ın tanınan tiyatro oyuncularındandır. Eğitim yaşamın Azerbaycan’Bakü’de başlayan Yağmur Shahbazova oyunuluk eğitimini annesinden aldı. 2016 senesinde kameraların karşısına ilk kez “Vicdan Haqqı” adlı dizi ile başladı. Azerbaycan’da 3 sezon boyunca oynadığı “Vicdan Haqqı” dizisi aracılığıyla çok geniş bir hedef kitlesine sahip oldu. 2019 senesinde Türkiye’ye gelen güzel oyuncu “Yemin” dizisinde oynamaya başladı. Hem Azerbaycan hem de Türkiye’de geniş bir hayaran kitlesi bulunan Yağmur Shahbazova bekar ve sevgilisi yoktur.

Yağmur Shahbazova dizi ve filmleri

Yağmur Shahbazova yer aldığı diziler, hangi filmlerde oynadı? Yağmur Shahbazova Vicdan Haqqı dizisi Azerbaycan yapımıdır. Aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2019 Yemin TV Dizisi Narin
  • 2016 Vicdan Haqqı (Vicdan Hakkı) TV Dizisi Nermin
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.