Xecê Herdem Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
474
Xecê Herdem Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Xecê Herdem Kimdir?, biyografi sitemizde Xecê Herdem Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Xecê Herdem Kimdir? kaç yaşında?, Xecê Herdem Kimdir? memleketi neresi, Xecê Herdem Kimdir? evi nerede, Xecê Herdem Kimdir? nereli, Xecê Herdem Kimdir? instagram, Xecê Herdem Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Xecê Herdem Kimdir? Biyografi

Xece Herdem (Hatice) Herdem Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

Xece Herdem “Neden Gülüm”, “Canın Olayım” şarkılsrı ile bu aralar dillerden düşmüyor. Xece Herdem Kürt ses sanatçısıdır. 1993 senesinde Mersin’de dünyaya gözlerini açtı.  8 çocuklu bir ailede büyüdü. Asıl memleketi Kahramanmaraş Pazarcık’tır.  Xece ismi Kürtçe olup Türkçe’de karşılığı Hatice’dir.

Müzik tutkusu çok sevdiği sanatçı Selda Bağcan’ın “Dön Gel Birtanem” şarkısını bir etkinlik sırasında seslendirmesi ile başlamıştır.  ilk sahne deneyimini Mersin’de derneklerde Kürtçe şarkılar söyleyerek adım atmıştır.

Müzik kariyeri 9 yaşında başlamıştır. Kürtçe şarkılar seslendiren Xece Herdem bugün çok geniş bir kitleye sahiptir. Bugüne kadar Türkçe ve Kürtçe toplamda 11 şarkı seslendirdi ve 11 video klibi bulunmaktadır.

Müzik yapımcı şifrketi Gizem Prodüksiyondur. Ayrıca  Xece Herdem konser, düğün ve birden fazla etkinlikte de sahne almaya sürdürmektedir. Xece Herdem albümleri halen yoktur.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.