Warren Farrel Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
98
Warren Farrel Kimdir? Biyografi Sayfası

Warren Farrel Kimdir? Biyografi, bölümünde Warren Farrel Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Warren Farrel Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Warren Farrel Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Warren Farrel

Warren Farrel, 1943 senesinde ABD’de dünyaya geldi. Master ve doktorasını UCLA ve New York Üniversitesinde yapan Farrel San Diego’da Kaliforniya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Georgetown Üniversitesi, Rutgers, Brooklyn Koleji ve Amerika Üniversitesi’nde dersler vermektedir.

“The Myth of Male Power” adlı yayınıyla ilk maskülistlerden olan Farrel 1970’lerde National Organization for Women (NOW)un New York yönetim kurulunda hizmet veren bir feminizm şampiyonuydu. Birkaç yıl içinde organizasyon içinde erkeklere yönelik ayrımcılık ve erkek poblemlerina gösterilen kayıtsızlık sebebiyle hayalkırıklığına uğrayarak NOW’u bıraktı. “The Liberated Man” ve “Why Men Are the Way They Are” adlı ilk kitaplarında erkek poblemlerina feminizmin kadın poblemlerina yaklaşımına benzer biçimde yaklaştı.

Farrel’in cinsiyet poblemlerina öncü yaklaşımı maskülizmin köşetaşı olmuştur. İdeolojisi diğer çoğu maskülistlerin geleneksel cinsiyet rollerine yönelik indirgeyiciliğinin tersine cinsiyet eşitliğini ortaya koymaktadır. Ona göre “Kadın hareketi kadını cinsel rollerinden özgürleştirme hususunda harika bir iş çıkarmıştı fakat kimse aynısını erkekler için yapmadı”

Farrell 2003 Kaliforniya eyalet seçimlerinde vali adayı oldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.