Volkan Uygun kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
711
Volkan Uygun kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Volkan Uygun kimdir?, biyografi sitemizde Volkan Uygun kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Volkan Uygun kimdir? kaç yaşında?, Volkan Uygun kimdir? memleketi neresi, Volkan Uygun kimdir? evi nerede, Volkan Uygun kimdir? nereli, Volkan Uygun kimdir? instagram, Volkan Uygun kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Volkan Uygun kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Volkan Uygun
Doğum tarihi: 8 Ocak 1982
Doğum yeri: Kocaeli
Boy: 1.80 cm
Kilo: 74 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Yapım Asistanı, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Volkan Uygun nereli? Kaç yaşında?

Volkan Uygun kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Volkan Uygun Gürkan Uygun kardeş mi? Volkan Uygun hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler, filmleri, sevgilisi, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Volkan Uygun yaşamı ve biyografisi

Volkan Uygun Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Kurtlar Vadisi dizisinde Memati rolü ile ünlenen oyuncu Gürkan Uygun’un kardeşidir. Medya ve oyunculuk kariyerine yapım asistanı olarak başladı. Daha sonra Kurtlar Vadisi, Payitaht, Şahsiyet ve Söz dizilerinde oynadığı rollerle tanınmaya başladı.

Volkan Uygun hangi dizilerde oynadı

Volkan Uygun 8 Ocak 1982 senesinde Kocaeli’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Kocaeli’de başladı. Ardından İstanbul’a yerleşti. Abisi Gürkan Uygun’un “Kurtlar Vadisi” dizisinde oynaması ile birlikte dizi ve filmlerde yapım asistanı olarak çalışmaya başladı.

Volkan Uygun Gürkan Uygun kardeş mi

Volkan Uygun kameralrın karşısına ilk kez 2004 senesinde “Kurtlar Vadisi” dizisinde “Memati” kişiliğinin yani abisinin gençliğini canlandırarak adım attı. 2007 senesinde Kurtlar Vadisi dizisinin devam serisi olan “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde yapım asistanı olarak çalışmaya başladı. Ardından “Kurtlar Vadisi: Gladio” sinema filmi ve “Çanakkale Yolun Sonu” filmlerinin yapım ekibinde yer aldı. 2017 senesinde “Söz” dizisinde “Üstçavuş Cevdet” rolü ile büyük bir çıkış yakaladı. 2018 senesinde “Payitaht Abdülhamid” dizisinde “Garo” kişiliğine hayat verdi.  Aynı yıl “Şahsiyet” dizisinde “Vural” rolünü canlandırdı. 

2020 senesinde ilk kez beyazperdede rol alarak “İstasyon” sinema filminde “Komiser Şahin” rolüne hayat verdi. Volkan Uygun bekar olup şimdilerde film ve dizi çalışmalarına sürdürmektedir.

Volkan Uygun dizileri ve filmleri

Volkan Uygun hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler, filmleri aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2020 İstasyon (Komiser Şahin) Sinema Filmi
  • 2018 Şahsiyet (Vural Yaslı) TV Dizisi
  • 2018 Payitaht Abdülhamid (Garo) TV Dizisi
  • 2017 Söz (Üstçavuş Cevdet) TV Dizisi
  • 2013 Çanakkale Yolun Sonu (Yapım Ekibi) Sinema Filmi
  • 2009 Kurtlar Vadisi: Gladio (Yapım Ekibi) Sinema Filmi
  • 2004 Kurtlar Vadisi (Memati nin Gençliği) TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.