Veli Yiğit kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
3.373
Veli Yiğit kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Veli Yiğit kimdir?, biyografi sitemizde Veli Yiğit kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Veli Yiğit kimdir? kaç yaşında?, Veli Yiğit kimdir? memleketi neresi, Veli Yiğit kimdir? evi nerede, Veli Yiğit kimdir? nereli, Veli Yiğit kimdir? instagram, Veli Yiğit kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Veli Yiğit kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Veli Yiğit
Doğum tarihi: 1 Ocak 1982
Doğum yeri: Almanya
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Spor muhabiri, Spiker
Twitter hesabı için tıklayın

Veli Yiğit nereli? Kaç yaşında?

Veli Yiğit kimdir, nereli, kaç yaşında? Veli Yiğit sevgilisi, eşi kim, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Veli Yiğit hangi takımlı? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Veli Yiğit yaşamı ve biyografisi

Veli Yiğit Türk spor spikeri ve sunucudur. Ulusal kanallarda sunduğu futbol programları ile tanınmaktadır. TRT Spor ekranlarında “Futbol Anadolu” programı ile ön plana çıkmaktadır. Veli Yiğit spor muhabiri ve spiker olarak birden fazla mecrada görev aldı.

Veli Yiğit kimdir, nereli, kaç yaşında, sevgilisi

Veli Yiğit 1 Ocak 1982 senesinde Almanya’da dünyaya gözlerini açtı. Almanya’da 11 yıl yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte Türkiye’ye geri döndü. Esasen Kütahyalı olan Veli Yiğit Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Kocaeli Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde sürdü.

Veli Yiğit spor spikerliğine normal yaşamında oyun oynarken başladı. Arkadaşı ile Play station oynadığı senelerda maçları kendisi anlatan Veli Yiğit üniversiteden mezun olduktan sonra Dialog Anlatım İletişim’den Barbaros Çıdal’dan sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldı.

Veli Yiğit mesleki kariyerine TV8 kanalında editör olarak Serie A ve Premier League tanıtımlarını yazarak adım attı. Ardından Galatasaray TV’de çalışmaya başladı. Bu süreci TRT Spor takip etti. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarında görevler aldı. “Avrupa Stüdyosu programını Melih Gümüşbıçak ve Yusuf Kenan Çalık ile sundu. “Stadyum, Yüz Yüze Futbol” ve “Devler Sahnesi” programının editörlüğünü yaptı. TRT Spor ekranlarında “Spor Bahane ve Futbol Anadolu” gibi programları sundu. Veli Yiğit İngilizce ve Almanca bilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.