Vefa Enver Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
326
Vefa Enver Kimdir? Biyografi Sayfası

Vefa Enver Kimdir? Biyografi, bölümünde Vefa Enver Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Vefa Enver Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Vefa Enver Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Vefa Enver

Vefa Enver, 27 Eylül 1976 senesinde Adana’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise senelerı sırasında yaşadığı keyifli öğrencilik anılarını da bavuluna koyup çiçeği burnunda ufuklara açılmak üzere İstanbul’a doğru yola koyuldu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tanıştığı birden fazla arkadaşı gibi o da Shakespeare’in komedilerini okurken yaşamının en doğru tercihini yaptığını anladı.

Vefa Enver, Edebiyat ile dopdolu geçen dört yılın sonunda edebiyatla pek de alakalı olmayan kurumsal hayata geçiş yaptı. Farklı şirketlerde halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim gibi konularda çalıştıktan sonra iş yaşamında zengin hayal gücünden istediği miktarda faydalanamayacağı gerçeği ile yüzleşerek onu asıl mutlu eden konuya, yazmaya dönüş yaptı.


Bunun yanı sıra evlenip, çocuk sahibi olduktan sonra halen evlenmemiş ve çocuk sahibi olmayan otuzlu yaşlardaki dostlarından ilham alarak ”Çocuk da Yapamadım Kariyer de” isimli romantik komedi romanını yazdı. Okur ile ilk buluşması internet üzerinden hikâye ve roman yayınlayan forumlardan birinde oldu. Okurun kendisini kısa bir sürede sevip sahiplenmesi aracılığıyla ilk romanının kitap olarak basılması yönünde önü açıldı.

Gülmenin ve güldürmenin ciddi (!) bir mesele olduğu bilinciyle, romantik komedi aşk romanı türünü sevdirip yaygınlaştırma misyonunu üstlenerek 2010 senesinde Türkiye’nin ilk ve tek pembe, yani romantik komedi web sitesini  (www.vefaenver.com.tr)  kurdu.

Yine 2010 senesinde Leyla Gibi ve Aşk Kumarı adıyla iki romanı daha kitap olarak yayınlandı. 2011 Nisan ayında ”Çocuk da Yapamadım Kariyer de” kitabının devamı niteliğinde Bunu Sen İstedin! romanı yayınlandı.

Vefa Enver, 2012 yılı içinde ikinci baskılarını yapan Çocuk da Yapamadım Kariyer de ve Leyla Gibi’nin bunun yanında Beni Buna Zorlama, Bahse Var Mısın?, Not:Seni Sevmiyorum! Ve Bana Prenses Deme isimli romanları basıldı. İstanbul’da yaşayan Vefa Enver, evli ve 2 çocuk annesidir.

Vefa Enver Kitapları

Çocuk da Yapamadım Kariyer de
Bunu Sen İstedin
Leyla Gibi
Aşk Kumarı
Beni Buna Zorlama!
Bahse Var Mısın?
Not: Seni Sevmiyorum!
Bana Prenses Deme!
Aşka Dönüş

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.