Vedat Özdemiroğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

27.10.2021
546
Vedat Özdemiroğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

Vedat Özdemiroğlu Kimdir? Biyografi, bölümünde Vedat Özdemiroğlu Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Vedat Özdemiroğlu Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Vedat Özdemiroğlu Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Vedat Özdemiroğlu

Vedat Özdemiroğlu, 7 Kasım 1968 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Yazarlığa Gırgır, Fırt ve Çarşaf dergilerinde yayımlanan notları ve kısa öyküleriyle başladı. Daha sonra sırasıyla Leman ve Fermuar’a geçti.

Çeşitli gazete, radyo ve televizyon programlarında görev aldı. Alamet-i Farika ve Grey gibi reklam ajanslarında kısa süreli çalıştı. 2000’li senelerın sonunda Kanaltürk televizyonunda Türkçe Sözlü Hafif Komik adlı bir talk-show sundu. Manga’nın popüler kültürü eleştiren “Dünyanın Sonuna Doğmuşum” klibinde başrol oynadı.

Vedat Özdemiroğlu, şimdilerde Uykusuz’da kurulduğundan beri yazarlık yapmaktadır. 2007 senesinden beri çeşitli gösterilerle güldürmen olarak sahne almakta, 2011-2012 tiyatro sezonundan beri ise Sıraselviler’deki Lush Kabare’de 80 Dakkada Cümle Âlem adlı gösterisini sergilemektedir. Fanatik Beşiktaş taraftarı olan yazar, evli ve bir çocuk babasıdır.


Vedat Özdemiroğlu Eserleri

Kaldırım Yazıları
T. Chiller
Gece Tarifesi
Vedat Bey’in Görkemli Hayatı
VÖSYM-1
VÖSYM-2
Selam Dünyalı Ben Türküm
Deniz Tarafındaki Kale
Beşiktaş Şiirleri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.