Vatan Şaşmaz kimdir, nereli, kaç yaşında?

14.01.2022
108
Vatan Şaşmaz kimdir, nereli, kaç yaşında?

Vatan Şaşmaz Kimdir, biyografi sitemizde Vatan Şaşmaz ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Vatan Şaşmaz kaç yaşında?, Vatan Şaşmaz memleketi neresi, Vatan Şaşmaz evi nerede, Vatan Şaşmaz nereli, Vatan Şaşmaz instagram, Vatan Şaşmaz ile alakalı her detay yazımızda..

Vatan Şaşmaz Biyografi

Vatan Şaşmaz 8 Ocak 1974 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.  Esasen memleketi Çanakkale Bigalıdır. İstanbul Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanede dünyaya gözlerini açtıği için annesi aracılığıyla kendisine ” Vatansever “adı koyulmuştur. Lakin bu isim zamanla sadeleşerek “Vatan” ismini almıştır.

Babasının ismi Süleyman Şaşmaz, annesinin ise adı Safiye hanımdır. Vatan Şaşmaz’ın annesi ve babasıbazı nedenlerden dolayı 1984 senesinde boşanma kararı almış bundan dolayı de Vatan Şaşmaz anne ve dedesi ile yaşamaya başlamıştır. Vatan Şaşmaz eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Çapa Ortaokulundan mezun olduktan sonra liseyi Pertevniyal Lisesi’nde başla bitirdi. Üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde sürdürdü fakat 1996 senesinde üniversiteden ayrıldı ve mankenlik, fotomodellik yapmaya başladı. Lakin kısa bir süre askerlik nedeni ile ara vermek durumunda kaldı. Vatani görevini Şırnak’ta yaptıktan sonra birden fazla klipte ve reklam projelerinde yer aldı.

Vatan Şaşmaz televizyon ekranlarında ilk kez 2000 senesinden bu yana ATV ekranlarında “Sabah Keyfi” programını “Melike Öcalan” ile birlikte sunarak adım attı. Bu program sayaesinde sabah şekeri oldu. Ardından magazin programı “Özel Hat” ile uzun bir süre ekranlarda yerini aldı.  2002 senesinde “Çocuklar Duymasın” dizisinde ‘Engin’ kişiliği ile ilk defa bir dizide rol aldı. 2004 senesinde dizinin devam serisi olan “Çocuklar Ne Olacak” dizisinde yine Engin” kişiliği ile rol aldı. 2005 senesinde “Çılgın Yuva” filminde rol aldı. Ardından Avrupa Yakası, Belalı Baldız, Galip Derviş ve Yalancı Romantik dizilerinde konuk oyuncu olarak rol aldı. Bu zamandan sonra bazı filmlerde yardımcı karakter olarak rol lamaya sürdü. 2012 senesinde en fazla izlenen reklamlar içinde Metrobüs reklam filmi yer aldı. 2017 senesinde “Çocuklar Duymasın” dizisinde rol alan Vatan Şaşmaz bu sezondan sonra başka filmde rol alamadı.

Özel yaşamında 14 Temmuz 2011 tarihinde Nurşen Kocayaş ile New York’da evlendi. Lakin bu evlilik çok uzun sürmedi. 10 Ocak 2014 tarihinde Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi’nde boşandı. 11 Eylül 2015 tarihinde Mimar Yasemin Adalı ile evlendi. Vatan Şaşmaz 27 Ağustos 2017 tarihinde sevgilisi Filiz Aker ile İstanbul Beşiktaş’ta bir otel odasında ölü bulundu.

Vatan Şaşmaz genç yaşta aramızdan ayrıldı. Vatan Şaşmaz’ın ölümümün sonrasında hamile olan eşi Yasemin Adalı’nın doğurduğu erkek çocuğa Vatan Şaşmaz adı verildi.

Vatan Şaşmaz yer aldığı diziler ve filmleri

 • 2017 Çocuklar Duymasın (Engin)
 • 2014 Galip Derviş     
 • 2010 Çocuklar Duymasın (Engin)
 • 2009 Zordur Almak Bizden Kızı                 
 • 2009 Kandıramazsın Beni                
 • 2008 Yalancı Romantik                    
 • 2007 Dudaktan Kalbe (Dr. Ergun)
 • 2005 Çılgın Yuva (Ati)         
 • 2005 Belalı Baldız                
 • 2004 Avrupa Yakası             
 • 2006 Aynı Çatı Altında                    
 • 2004 Çocuklar Ne Olacak (Engin)
 • 2002 Çocuklar Duymasın (Engin)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.