Vahit kirişçi kimdir, nereli, kaç yaşında?

01.04.2022
284
Vahit kirişçi kimdir, nereli, kaç yaşında?

Vahit kirişçi kimdir, nereli, kaç yaşında?, biyografi sitemizde Vahit kirişçi ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Vahit kirişçi kaç yaşında?, Vahit kirişçi memleketi neresi, Vahit kirişçi evi nerede, Vahit kirişçi nereli, Vahit kirişçi instagram ile alakalı her detay yazımızda..

Vahit Kirişçi Biyografi

Vahit kirişçi kimdir?, Vahit Kirişci, (d. 4 Aralık 1960, Kahramanmaraş, Türkiye), Türk siyasetçi.
Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde tamamladı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalıştı.

Vahit kirişçi kimdir

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995’te doçent, 2001’de profesör oldu. 16’sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.
22.ve 23.Dönem Adana Milletvekillidir. 22. Dönem’de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Kullanıcı Hesabı ve Başkanvekilliği, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı yaptı. 23. Dönem’de aynı Komisyon’un Başkanlığına yeniden seçildi.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.