Üzeyir Mehdizade Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
803
Üzeyir Mehdizade Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Üzeyir Mehdizade Kimdir?, biyografi sitemizde Üzeyir Mehdizade Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Üzeyir Mehdizade Kimdir? kaç yaşında?, Üzeyir Mehdizade Kimdir? memleketi neresi, Üzeyir Mehdizade Kimdir? evi nerede, Üzeyir Mehdizade Kimdir? nereli, Üzeyir Mehdizade Kimdir? instagram, Üzeyir Mehdizade Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Üzeyir Mehdizade Kimdir? Biyografi

Üzeyir Mehdizade Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

24 Aralık 1989 senesinde Azerbaycan Sumgayıt şehrinde doğan şarkıcı Üzeyir Mehdizade 2 çocuklu bir ailede büyüdü. Aslını söylemek gerekirse köken olarak aslan Lenkeran’lıdır. Eğitimci bir aileden gelen sanatçı Üzeyir Mehdizade’nin babası öğretmendir. Küçük yaşlarda annesini kaybetmiştir.

Üzeyir Mehdizade eğitim yaşamına Ulusal Konservatuvar Müzik Kolejinde başladı. Akşin Fateh ile tanışması ile müzik kariyeri yeni bir yön buldu.

Üzeyir Mehdizade’nin ilk çalışması “Aycan” olmuştur. Daha sonra “Galik Yarına” ve en son “Sadece Olmak İçin” albümünü çıkartmıştır. Sanatçı profesyonel müziğe atılınca 2009 senesinde kendi öz stüdyosunu kurdu. Azerbaycan’da birden fazla ödüle layık görüldü.

Burada müzik kariyerini sürdürmeye sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.