Uygar Erdoğan kimdir, Uygar Erdoğan kaç yaşında?

05.11.2021
36
Uygar Erdoğan kimdir, Uygar Erdoğan kaç yaşında?

Uygar Erdoğan kimdir, biyografi bölümünde Uygar Erdoğan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Uygar Erdoğan kaç yaşında?, Uygar Erdoğan memleketi neresi, Uygar Erdoğan facebook, Uygar Erdoğan nereli, Uygar Erdoğan instagram, Uygar Erdoğan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Uygar Erdoğan kimdir? başlığımızın detayları..

Uygar Erdoğan Kimdir – Uygar Erdoğan Biyografi

 1993 doğumlu Uygar Erdoğan Ankara Tuzluçayır’da dünyaya gelmiş ve yaşamını burada sürdürmüştür. Bir de erkek kardeşi var. Çekirdek ailede yaşamını sürdürmektedir. Uygar halen 4 yaşındayken bağlamayla tanıştı. 2002 senesinde TRT çocuk ve gençlik halk oyunları grubuna girdi. Grupla birlikte etkinlikler yapmak üzere yurt içi ve yurt dışı seyahetlerinde bulundu.

Artık iyi bir düzeyde bağlamasını yorumlayabiliyordu Ama bunu böyle bırakmadı ve kendini daha da ilerletmeye sürdü ‘ şelpe( pençe ) tekniğiyle farklı yorumlar kazandı. Çaldığı Enstrümanlar; Bağlama , Kopuz , Divan , Ney, Mey , Kaval , Balaban , Zurna , Gitar , Batery , Electro Gitar , Asma Davul , Tef , Ritimler , Org … Uygar Erdoğan, Almanya, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve daha birden çok yere gitmeye sürdürmekte.

O Ses Türkiye finalisti Uygar Erdoğan, Beyazıt Öztürk’ün takımında yer alıyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.