Utku Vargı kimdir, Utku Vargı kaç yaşında?

07.11.2021
481
Utku Vargı kimdir, Utku Vargı kaç yaşında?

Utku Vargı kimdir, biyografi bölümünde Utku Vargı biyografi sayfası ile karşınızdayız. Utku Vargı kaç yaşında?, Utku Vargı memleketi neresi, Utku Vargı facebook, Utku Vargı nereli, Utku Vargı instagram, Utku Vargı ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Utku Vargı kimdir? başlığımızın detayları..

Utku Vargı Kimdir – Utku Vargı Biyografi

1976 Ankara doğumlu Utku Vargı,1984 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarında mezun oldu.1986-1987 senelerında Saki Şarıl’ın başında olduğu flüt bölümünde eğitim hayatına devam eden Vargı İlhan Baran solfej Hikmet Şimşek ile birlikte orkestrada görev amaya başladı.

Oda müziği alanında Alain Boeglin ile çalışmalarına devam eden Utku Vargı 1992 senesinde Ayhan Sancar ile, 1993 senesinde Songül Seidel’in flüt sınıfına dahil olarak 1997 senesinde bölümünü 3.lük ile bitirdi. Daha sonrasında Gülşen Tatu’nun ileri flüt eğitimi sınıfına müdahil olan Vargı Hürkan Ayvazoğlu’nun orkestra repertuar derslerine katılmaya hak kazandı.

1999 senesinde Almanya’nın Lubeck şehrinde Profesör Angela Firkins’in master class atölyesinde eğitime başlayan Vargı, A. Zimmerman ile birlikte moden müzik teknikleri, Fazıl Say ile oda müziği atölyelerine katılım gösterdi.

2001 senesinde Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında anlaşmali olarak vazifeye başlayan Vargı, 2013 senesinde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğünde görev almaya başladı. 2013 başında açılan sınava giren ve başarı elde eden Flüt sanatçısı Utku Vargı halen Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde görev almaktadır.

Utku Vargı 1999 senesinde hayata geçirilen ANTDOB bünyesinde yapılan tüm çalışmalarda görev almış ve halen oda müziği ve resital çalışmalarına katılarak görev almaktadır.

Utku Vargı ile şarkıcı,oyuncu Aylin Aslım, pandemi sebebiyle aile içinde gerçekleşen merasimle 14 Kasım 2020’de evlendi.Çiftin,Orman Umut Çağlan adında bir oğlu oldu.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.