Ümit Sayın Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
134
Ümit Sayın Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ümit Sayın Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ümit Sayın Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ümit Sayın Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ümit Sayın Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ümit Sayın

Ümit Sayın, 26 Nisan 1970 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de bitirdiktan sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nde eğitim hayatına sürdü. Lakin müzik kariyeri için ardından bu bölümü yarıda bıraktı.

Ümit Sayın, 8 Eylül 1990’da Sezen Aksu’nun İzmir’de verdiği bir konserde sahneye fırlayıp Sezen Aksu ile birlikte şarkı söylemesi sonucu sesinden etkilenen Aksu, onu vokalisti yaptı.

Ümit Sayın, 1992 senesinde Harun Kolçak’a, 1993 senesinde Ajda Pekkan’a, 1994-95’te Tarkan’a vokalistlik yaptı.

Ümit Sayın, 1998 senesinde babasını kaybettikten sonra 1999 senesinde ikinci albümü “Ben Tabi Ki” müzik marketlerdeki yerini aldı. 2000 senesinde İstanbul Plak ile olan anlaşmasını bitiren sanatçı, bu dönem bestelerinin hakları için Sony Müzik ile anlaşmaya vardı. 2004 yılına kadar müziğe ara verdikten sonra dönüş yaparak “Mai” albümünü paylaşımı yaptı.

Vokalistliğinin bunun yanında beste ve söz yazan şarkıcı, Harun Kolçak, Deniz Arcak, Emel Müftüoğlu, Seden Gürel, Leman Sam, Hakan Peker, Burak Kut, İzel, Yeşim Salkım, Suavi, Bendeniz,Tarkan, Zeynep Dizdar gibi ünlülere şarkılarını verdi. Ozan Çolakoğlu ile müzikal birlikteliği aracılığıyla kariyerine başarılı biçimde sürdü.

Albümleri

Ümit Sayın (1996)
Ben Tabii ki (1999)
Mai (2004)
Takılma (2010)
Söz-Müzik Ümit Sayın (2011)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.