Uğurkan Erez kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
1.380
Uğurkan Erez kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Uğurkan Erez kimdir?, biyografi sitemizde Uğurkan Erez kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Uğurkan Erez kimdir? kaç yaşında?, Uğurkan Erez kimdir? memleketi neresi, Uğurkan Erez kimdir? evi nerede, Uğurkan Erez kimdir? nereli, Uğurkan Erez kimdir? instagram, Uğurkan Erez kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Uğurkan Erez kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Uğurkan Erez
Doğum tarihi: 24 Ağustos 1954
Doğum yeri: Kırklareli
Boy: 1.66 cm
Kilo: 70 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Boşanmış
Meslek: Koreograf , Modacı
İnstagram hesabı için tıklayın

Uğurkan Erez nereli? Kaç yaşında?

Uğurkan Erez kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Uğurkan Erez eşi kim? Çocukları var mı? Kiminle evlendi? Sevgilisi kim? Kanseri nasıl yendi? Uğurkan Erez ajans ve modacı kariyeri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Uğurkan Erez yaşamı ve biyografisi

Uğurkan Erez Türk Koreograf ve modacıdır. Televizyon ekranlarında katıldığı ve jüri üyesi olduğu şov programları ile tanınmaktadır. Ayrıca 2008 senesinde kanser hastalığı ile mücadelesi ile hatırlanmaktadır.

Uğurkan Erez eşi

Uğurkan Erez 24 Ağustos 1954 senesinde Kırklareli Vize’de 5 çocuklu bir ailenin en ufak bireyi olarak dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Eğitimci bir ailede büyüdü. Annesi Zekiye Adalet Erez ve babası Nüzhet Erez ikisinin de mesleği öğretmenliktir. Uğurkan Erez halen 9 yaşında babası Nüzhet Erez’i kaybetti. Bu acı kayıptan sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı.

İstanbul’da öğrenimine Gazi Mustafa Kemal Paşa İlkokulu’nda başladı. Ortaokul senelerı Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu’nda geçti. Liseyi de İstanbul’un prestijli okullarından Fenerbahçe Lisesi’nde bitirdi. Uğurkan Erez üniversite eğitimien Şişli Ticari İlimler Akademisi Siyasi Bilimler Fakültesi’nde 1975 senesinde bitirdi ve mezun oldu. 1976 senesinde İktisat alanında staj yapmak için Hollanda’ya gitti.

Uğurkan Erez gençliği 1

Uğurkan Erez Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Kadıköy’de mesleki kariyerine ilk kez o zamanlarda tekstil atölyesi olarak faaliyetlerine devam eden Beymen’de Muhasebe departmanında çalışarak adım attı. Vatani görevini tamamlamak için Beymen’den ayrıldı. Asker dönüşünde bu kez Philips markasında Muhasebe Şefi olarak vazifeye başladı. Ardından Süzer’de çalışmaya başladı. Bu süre zarfında Libya’ya gitti. Libya’dan döndükten sonra Kadıköy Ticaret Lisesi’nde aile mesleği olan İngilizce öğretmenliği yapmaya başladı.

Uğurkan Erez gençliği

Bunca iş tecrübeleri ve tecrübeler onun senelerdır içinde tutkusu olan moda dünyasına artık hazır hale getirdi. Uğurkan Erez ajans olarak falliyetlerine başladıktan sonra moda alanında bir çok büyük işe imza attı. Kısa bir süre sonra televizyon dünyasına da adım attı.

Uğurkan Erez ajans

“Huysuzla Dans Eder misin?” ve “Bugün Ne Giysem” yarışmalarında jüri koltuğunda karizması, kibarliği ve engin tecrübeleri ile yer aldı. 2008 senesinde Akciğer kanseri olduğunu öğrendi. Bu hastalığı kendisine hiç yakıştırmadı. Sevenleri de konduramadı. Lakin 2012 senesinde azmi ve sevenlerinin duaları ile kanserden kurtuldu. 2014 senesinde “Bu Tarz Benim” müsabakasında jüri koltuğuna yer aldı. 2016 senesinde “İşte Benim Stilim Ünlüler” müsabakasında jüri oldu.

Uğurkan Erez kızı Billur Erez

Uğurkan Erez, özel yaşamında bir mimarla nikah masasına oturdu. Lakin 1990 senesinde boşanma kararı aldı. Uğurkan Erez’in bu evliliğinden 1981 senesinde dünyaya gözlerini açan Billur Erez adında  baba mesleği icra eden modacı bir kızı bulunmaktadır. Uğurkan Erez 2020 senesinde TV8 ekranlarında “Doya Doya Moda” adlı yarışma programında jüri üyesi oldu.

Uğurkan Erez TV yarışma programları

  • Doya Doya Moda
  • Bu Tarz Benim
  • İşte Benim Stilim Ünlüler
  • Bugün Ne Giysem?
  • Huysuzla Dans Eder misin?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.