Uğur Arslan Kimdir? Biyografi Sayfası

26.10.2021
135
Uğur Arslan Kimdir? Biyografi Sayfası

Uğur Arslan Kimdir? Biyografi, bölümünde Uğur Arslan Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Uğur Arslan Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Uğur Arslan Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Uğur Arslan

Uğur Arslan, 3 Ağustos 1972 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1978 senesinde İstanbul Karagümrük Muallim Naci İlköğretim Okulu’nda başladığı öğrenimini Orta Doğu Koleji’nde sürdürdü. Sakarya Üniversitesi Makine Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. İşe girdiği fabrikadan kısa bir sürede ayrılarak lise senelerındaki sunuculuk ve spikerlik idealini gerçekleştirmek için Ak Radyo’da program sunuculuğu yapmaya başladı.

Bir süre sonrada Kanal 7 televizyonunda sunuculuk ve sonrasında program yapımcılığına başlayan Uğur Arslan, Bir yıl sunuculuk, spikerlik eğitimini aldıktan sonra Amerika’da New York Film Akademisi’nde yönetmenlik eğitimi gördü. Temmuz 1999’da New York’da ilk kısa filmini çekmeye başladıktan bir ay sonra askerlik görevini yapmak üzere Türkiye’ye döndü. Askerliğini İzmir Narlıdere’de yaptı.


Daha çok yazdığı ve seslendirdiği şiirleriyle tanınan Uğur Arslan, Kanal 7’de önceleri Ramazan aylarında yayına giren, sosyal yardım içerikli Deniz Feneri adlı TV programını sunmaya başladı. Eski sinema oyuncusu İbrahim Uğurlu ile birlikte sunduğu program kısa bir sürede büyük ilgi görünce 1998 senesinde aynı isimde “Deniz Feneri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği”ni kurarak Yönetim Kurulu Başkanlı’ğını yaptı. Kendi şiirlerini seslendirdiği çeşitli albümler çıkaran Uğur Arslan, FOX kanalının evlendirme programı Su Gibi programını Songül Karlı ile birlikte sunmaya başladı.
Uğur Arslan, 2012 senesinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan ‘Benzemez Kimse Sana’ adlı programda yarıştı.

Uğur Arslan, 2015 senesinde yayınlanmaya başlayan Evleneceksen Gel adlı tv programını Seda Sayan ile birlikte sağlamaktadır.

Albümleri

1999 Deniz Feneri
2000 Deniz Feneri 2 – Beni Tanırsın
2003 Deniz Feneri Şiirleri 3 – Kavuşursak Biteriz
2005 Biz Barışmayız Artık Deniz Feneri Şiirleri 4
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.